Saksamaal Bochumis toimusid 10. Euroopa Kurtide kergejõustiku meistrivõistlused

Eelmisel nädalal 22.-27. juulini toimusid Saksamaal Bochumis 10. Euroopa Kurtide kergejõustiku meistrivõistlused. Eestit esindas üheksaliikmeline koondis - sportlased Cathy Saem, Inessa Halliste, Tanel Visnap, Karl Kristjan Kajak, Jorgen Liiv ja Rinat Raisp; peatreener Sergei Matvijenko, treener Raimond Luts ja delegatsiooni juht Argo Purv.

Ilmaolud olid Saksamaal üsna keerulised, sest sooja oli neljakümne kraadi ringis. Tanel Visnap sõnas peale võistlust, et suure kuumuse tõttu vedas ka tehnika alt, ning 400m tõkkejooksu start venis ligi pool tundi ning sportlased pidid päikese käes ootama.

“Korraldusliku poole pealt oli Saksamaa võistlus võrreldes Tallinna sise MM-ga suur tagasiminek. Näiteks kaugus- ja kõrgushüppest ei näidatud otseülekannet, ning terve nädala jooksul oli stardi valgusfooriga tehnikaga probleeme.” sõnas Visnap. Konkurents oli üldiselt väga tugev, Visnap tõi näitena, et kaugushüppes 7.12m hüpanud sportlane jäi üldse medalita.

Esimene päev tõi Tanel Visnapile meeste 100m jooksus ajaga 11.46 kaheksanda koha. 100m poolfinaalis võistlesid ka Jorgen Liiv ja Rinat Raisp, kes finaali kahjuks ei jõudnud. Naiste 100m jooksus osales Inessa Halliste, kes jooksis ajaks 13.45, millega kahjuks finaali ei jõudnud, aga saavutas 21 osaleja seas 17. koha.

Rinat Raisp osales 400m, kus ajaga 57.57 kahjuks finaali jõuda ei õnnestunud. Esimesel päeval tehti algust ka naiste seitsmevõistlusega, kus osales Cathy Saem. 100m tõkkejooksus tuli leppida diskvalifitseerimisega, kuid Saem jätkas sellegipoolest võistlust ning esimese päeva tulemuseks oli 1523 punkti.

Võistluste teine päev tõi Saemile seitsmevõistluses 2923 punktiga neljanda koha. Sellel päeval toimus ka meeste kaugushüppe võistlus, kus nii Karl Kristjan Kajak kui ka Tanel Visnap said finaalvõistlusele. Finaalis said nad tulemuseks vastavalt 6.60 ja 5. koht ning 6.56 ja 7. koht. Jorgen Liiv jäi kaugushüppes tulemusega 6.09 napilt finaalist välja.

Kolmas võistluspäev tõi naiste kaugushüppe, kus osales Inessa Halliste, kellel kahjuks esimesed kaks katset ebaõnnestusid ning kolmanda katsega tuli tulemuseks 3.98m. Kuna Hallistet kimbutas ka pisike vigastus, siis 200m jooksus ta ei startinud. Meeste 400m tõkkejooksus võistlesid Karl Kristjan Kajak ja Rinat Raisp, kes läbisid distantsi vastavalt 62.17 (6. koht) ja 71.11 (7. koht). Jorgen Liiv osales 200m eeljooksus, kus tema tulemuseks jäi 23. koht ajaga 24.59.

Viimane päev tõi kõrgushüppe lõppvõistluse, kus Tanel Visnap sai 6. koha tulemusega 1.85m ja Rinat Raisp 8. koha tulemusega 1.55. Cathy Saem osales kolmikhüppes ning tema tulemuseks jäi 10.49m, mis tõi talle 7. koha. Eesti teatenelik jooksis 4x100m jooksus Eesti kurtide rekordi 44.75, mis tõi neile aga neljanda koha.