Parapurjetajad Priks ja Särev on maailma edetabelis järjestuselt teised Eesti purjetajad

Purjetajad on punkte korjanud kahelt tippvõistlustelt

Eesti parapurjetajad said rahvusvahelise purjetamise katusorganisatsiooni World Sailing edetabelis meie kaasmaalaste regatitulemuste arvestuses paremuselt teise koha. 

Kristo Priks ja Aadu Särev on punkte korjanud kahelt tippvõistlustelt ning platseerusid 35. real, sama punktisummaga (62 punkti) edestas neid USA võistkond. Kahepaadi RS Venture Connect esikohale asetusid prantslased Ange Margaron ja Olivier Ducruix. Purjetamises asub 2024. aasta seisuga eestlastest kõrgeimal, kuuendal kohal match race purjetaja Mati Sepp ja peale Priksi-Särevit asetseb rankingukohtade järgi 37. kohal olümpiaklassi iQFOiL surfar Ingrid Puusta.

"Käesoleva hooaja tähtsamateks regattideks on mul RS Venture Connect tehnilise kahepaadi Põhjamaade MV Rootsis ja Hansa Euroopa MV Hollandis," ei ole Priks roolipinni pihust lahti lasknud. "Stockholmis sõidab mul paarilisena hea trimmimise kompetentsiga Peep Krusberg", avas purjetaja kaarte.

Eesti parapurjetajaid on möödunud hooajal treeninud Taavi Valter Taveter, Jyrki Järvi ja Iakovos Kikianis, palju kasu on saadud Põhjamaade meistrivõistluste ja Tallinn Race sõitudest. Hansa klassi ettevalmistusperioodi ja Tallinn Race peatreenerina on abikäe lubanud anda meie kauaegne koondise treener Kikianis.

Autor: Külli Haav