Eestlased naasid Euroopa Para Noortemängudelt kahe medaliga

Eelmisel nädalal 25.-30. juunini võõrustasid soomlased Pajulahti treeningkeskuses Euroopa Paralümpiakomitee Noortemänge, kus eestlastest olid võistlemas Karl-Mattias Moor ja Tanel Täheväli ujumises, Kirill Shyuts ja Mattias Vaikjärv kergejõustikus ning Tiia Innos pimelauatennises.

Pimelauatennises osales neli võistlejat ning kõik mängisid põhiturniiril omavahel kaks ringi läbi. Seejärel läksid poolfinaalides vastamisi põhiturniiri esimene ja viimane ning teine ja kolmas. Tiia Innos lõpetas põhiturniiri teisena, kus vastu tuli võtta kaks kaotust Solina Rostilt. Poolfinaalis mängis Innos tšehhitari Tereza Prikrylovaga ning võitis mängu 3-1. Finaalis kohtus Innos soomlanna Solina Rostiga ning seal tuli tunnistada soomlanna 3-0 paremust ning tasuks Tiia Innosele hõbemedal.

Kergejõustikus jäi eestlaste saagiks üks pronksmedal, mille sai Kirill Shyuts 100 m jooksus (T13) ajaga 13,50. Shyuts osales lisaks 100 m jooksule veel ka 800 m jooksus (T11-13), kus jooksis aja 2.52,86. Kõrgushüppes (F11-13) ületas Shyuts 147 cm, kaugushüppes (F13) jäi parimaks tulemuseks 4,32 m ning kuulitõukes (F12-13) 7,02 m.

100 m jooksus (T12) osales ka Mattias Vaikjärv, kes jooksis ajaks 17,53. Lisaks jooksis Vaikjärv 400 m ning ajaks 1.42,02 ning kaugushüppes (F12) jäi Vaikjärve parimaks tulemuseks 2,99 m.

Ujujatel kahjuks medaliteni jõuda ei õnnestunud. Karl-Mattias Moor ujus 50 m selili ajaks 1.14,74, selili 100 m aeg tuli 2.35,17, liblikas 50 m distantsi läbis Moor ajaga 1.10,99 ning 50 m vabalt läbis ta ajaga 56,19. Eestlastest oli ujumises võistlustules veel Tanel Täheväli, kes ujus 50 m vabalt ajaga 31,81, samas stiilis 100 m läbis ta ajaga 1.13,44 ning 400 m vabalt ujus ajaga 6.17,36.