VIDEO JA FOTOD: Paraolümpiasportlased astuvad varjust välja

24. augustil 2021. aastal algavatele Tokyo 2020 paraolümpiamängudele on tänase seisuga kinnitatud kolm sportlast - Susannah Kaul (ujumine), Matz Topkin (ujumine) ja Egert Jõesaar (kettaheide).

Lisaks eelnimetatutele on Tokyo paraolümpiamängudele veel kandideerimas neli sportlast - Anna Mezentseva (ratastoolivehklemine), Mari-Liis Juul (rattasport), Robin Liksor (ujumine) ja Kardo Ploomipuu (ujumine). Lõplik nimekiri Eesti sportlastest, kes sõidavad paraolümpiamängudele selgub selle nädala jooksul.

Selleks, et ka paraolümpiasportlased saaksid vääritud tähelepanu, on Eesti Paralümpiakomitee käima lükanud kampaania “Varjust välja”. Kampaania eesmärk on näidata, et ka parasport on tippsport ning paraolümpiasportlased on samaväärsed kui olümpiasportlased. Läbi ajaloo on Eesti parasportlased toonud paraolümpiatelt mitmeid medaleid ja saavutanud tiitlivõistlustel kõrgeid kohti, kuid paraku on nende saavutused tihtipeale jäänud nn tavaspordi varju. Nüüd aga on aeg astuda varjust välja ja näidata parasporti kogu selle hiilguses. Kampaania idee autor on fotograaf Hendrik Osula, kelle töö tulemusel valmisid paraolümpiale pürgivatest sportlastest tipptasemel fotod. 

“Idee tuli suuresti filmi Rising Phoenix vaatamisest. Seal oli palju mängitud kontrastidega ning tumedate ja tuhmimate toonidega. Proovisin fotodega Eesti parasportlastega midagi sarnast teha ning jäädvustada sportlased neile sobivas keskkonnas,“ rääkis Hendrik Osula kuidas ta selle ideeni jõudis. 

Osula rääkis, et kõige suurem väljakutse oli veel pildistamine. “Seda kogemust mul väga palju ei olnud, eriti just välkudega vees pildistamist. Aga kokkuvõttes läks palju paremini, kui ma ootasin, sportlased olid väga vastutulelikud ning olid kohe valmis ideedega kaasa tulema. Lisaks olid nad kannatlikud, kui esimese korraga asjad välja ei tulnud. Meie koostöö sujus väga hästi ja ma usun, et see peegeldub ka tulemuses,” sõnas Osula.

“Minu jaoks oli see esimene kokkupuude ja koostöö parasportlastega. Mul oli soov näidata seda, et mille poolest nad on unikaalsed ning seda pildis maitsekalt jäädvustada oli üks minu soov,” selgitas idee autor Hendrik Osula. 

Innustatuna fotosessioonist valmis ka Tokyo 2022 paraolümpiamänge tutvustav video. 

Tokyo 2020 paraoümpiamängud toimuvad 24. augustist 5. septembrini. Sportlaste tegemistele saab kaasa elada Eesti Paralümpiakomitee kodulehe ja sotsiaalmeedia kanalite vahendusel.

Vaata videot siit:

Vaata pilte siit: