Ujujad tulevad maailmakarika etapilt tagasi kolme isikliku rekordi ja ühe Tokyo 2020 A-normiga

8.-11. aprillini toimus Sheffieldis Suurbritannias paraujumise maailmakarika etapp, kus tegid kaasa Susannah Kaul ja Matz Topkin. Nende jaoks oli tegemist esimese võistlusega üle pooleteise aasta.

Esimesel päeval ujus Susannah kohe 100m vabalt distantsi finaalis uue isikliku rekordi 1:04.11, mis tõi talle kokkuvõttes neljanda koha. “Tunne on väga hea! Üle nii pika aja võistleda ja kohe esimese alaga isiklik rekord ujuda on rõõmustav. Kahjuks on minu võistlusklassist konkurente vähe, tahaks oma taset nendega võrrelda. Kuid olen rahul ja ootan juba järgmisi alasid” sõnas Susannah esimese võistluspäeva järgselt.

Järgmine ala Susannahile oli 100m seliliujumine, kus ta sai 6. koha ajaga 1:16.48. "Täna seliliujumises kahjuks isiklikku rekordit püüda ei suutnud. Oleme hetkel rohkem keskendunud kroolile ja selle arendamisele, seega olin teadlik, et seliliujumine saab sellel vōistlusel ehk kōige suuremaks proovikiviks. Siiski olen rahul pingutusega ja ootan väga pühapäevast 50 vabalt ujumist" võttis Susannah oma teise võistluspäeva kokku.

Viimane võistluspäev tõi Susannahile uue isikliku rekordi 50m vabaltujumises ajaga 28.87, millega ühtalsi täitis ta ära Tokyo 2020 paraolümpiamängude A-normi. "Olen väga rahul! Täitsin täna ühe oma suurtest eesmärkidest - saada lõpuks 50m vabaltujumise aeg alla 29 sekundi. Nüüd on mul Tokyo 2020 A-norm täidetud kahel alal ja EM-l lähen kolmandat jahtima" ütles Susannah peale edukat võistluspäeva.

Matz alustas oma võistlusi 50m seliliujumisega, kus ta sai ajaga 45.01 esimese koha. "Vorm on üldiselt hea, kuigi oleksin tahtnud natukene kiirema ajaga ujuda, aga sellega võib ka täitsa rahule jääda. Sheffieldi MK etapi eesmärgiks on võistlustega uuesti harjumine, et maikuus Euroopa meistrivõistlustel oleks tunnetus olemas ja saaks juba täiega ujuda" kommenteeris Matz võistluste järgselt.

Oma teise võistluspäeva lõpetas Matz uue isikliku rekordiga (43.66) 50m liblikaujumises, see tõi talle ka võistluse esikoha. "Peale hommikust ujumist oli tunne, et täna võib uus isiklik rekord tulla, kuid et see nii suurelt tuli, see oli üllatus. Muidu oli täna juba palju tugevam tunne kui eile. Viimase aastaga on mu vastupidavus läinud kõvasti paremaks ja täna liblikas tuli see ilusti välja" sõnab rõõmus Matz peale uue isikliku rekordi ujumist.

Viimane võistluspäev tõi Matzile 50m vabaltujumises 11. koha. Peale võistlust sõnas Matz, et rohkem jõudu seekord ei jätkunud, kuid nüüd saab järgmine kord ainult paremini.

Järgmine võistlus ootab ujujaid ees maikuus, kui minnakse Madeirale Euroopa meistrivõistlustele.

 

Foto: British Swimming