Tokyo 2020 olümpia- ja paraolümpiamängud lükatakse edasi

24. märtsil arutasid Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach ja Jaapani peaminister Abe Shinzo Tokyo 2020 olümpia- ja paraolümpiamängude võimalikust edasilükkamisest.

Arutelus osalesid veel Tokyo 2020 korralduskomitee president Mori Yoshiro, Olümpiaminister Hashimoto Seiko, Tokyo linnapea Koike Yuriko, Rahvusvahelise Olümpiakomitee esimees John Coates, Rahvusvahelise Olümpiakomitee peasekretär Christophe De Kepper ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee olümpiamängude tegevjuht Christophe Dubi. Bach ja Abe tunnevad muret COVID-19 pandeemia üle ning selle suurest mõjust inimestele ja nende tervisele. Lisaks tunnustasid mõlemad Tokyo 2020 korralduskomiteed, mis on teinud head tööd võitluses COVID-19 viiruse vastu. 

Eile sõnas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peasekretär, et viiruse levik on tõusvas joones. Hetkel on maailmas üle 375 000 juhtumi ning viirus on levinud peaaegu kõikidesse riikidesse ning nakatunute levik tõuseb iga tunniga. Seega praegusi asjaolusid silmas pidades ning WHO poolt saadud informatsiooni põhjal jõudsid IOC president ja Jaapani peaminister otsusele, et Tokyo 2020 mängud tuleb edasi lükata. Olümpia- ja paraolümpiamängud toimuvad hiljemalt 2021. aasta suvel, kuid mängude nimeks jääb ikka Tokyo 2020 olümpia- ja paraolümpiamängud.

Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) president Andrew Parsons sõnas, et kõigil on praegu kindlasti palju küsimusi, kuid täpseid vastuseid ei oska veel keegi öelda. Ta lisab: "Ma loodan, et teie koos oma perekondadega püsite terved sellel keerulisel ajal."

Eesti Paralümpiakomitee koostöös Eesti Olümpiakomiteega jätkab parimate võimaluste leidmist paraolümpiamängude ettevalmistuseks, juhindudes Eestis kehtivast eriolukorrast ning jälgib IPC poolt edastatavaid juhiseid.

 

Allikas: https://www.olympic.org/news/joint-statement-from-the-international-olympic-committee-and-the-tokyo-2020-organising-committee