Algas Tallinna aasta (para)sportlaste ja võistkonna valimine

Aasta parasportlaste nominendid on Topkin, Liksor, Tött, Rattur ja Raisp

Alanud on Tallinna aasta sportlaste ja võistkondade valimine, kus lõppeva aasta parasportlaste nominetideks on ujujad Matz Topkin, Robin Liksor, Eric Tött ja Keira Rattur ning kergejõustiklane Rinat Raisp.

Hääletada saab kuni 30. novembri südaööni SIIN. Veebilehel saab teha valiku ja hääletada oma lemmikute poolt järgmistes kategooriates: parim naissportlane, parim meessportlane, parim sportmängude võistkond, parim noorsportlane ja parim parasportlane.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on aasta parima sportlase ja võistkonna valimine kena traditsioon tõsta esile meie linna tipptegijad spordimaailmas. "Tallinn on aasta sportlasi ja sportmängude võistkondi pärjanud juba aastast 1994 ning tänavu toimub tunnustusüritus 30. korda. Pealinnas on mitmekesine nii spordikalender kui ka sportlaste nimekiri, valiku saab teha nii medali värvi kui ka lemmikspordiala järgi,“ sõnas Terik.

Tallinna 2023. aasta naissportlase nominentideks on iluuisutaja Niina Petrõkina, taipoksija Astrid Johanna Grents, ujuja Eneli Jefimova, laskesuusataja Tuuli Tomingas ja orienteeruja Reeda Tuula-Fjodorov. Aasta meessportlase nominentideks on veemotosportlane Rene Suuk, kümnevõistleja Janek Õiglane, curlingu sportlane Harri Lill, rogain orienteerujad Timmo Tammemäe ja Sander Linnus ning tennisist Mark Oliver Lajal. Aasta sportmängude võistkondadest on nominentideks esitatud Tallinna FC Flora jalgpallimeeskond, BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond, Tallinna FC Flora jalgpallinaiskond, Selver/TalTech võrkpallimeeskond ja HC Panter jäähokimeeskond. Aasta noorsportlaste nominentideks on ujuja Eneli Jefimova, karate sportlane Tan Markus Ojala, odaviskaja Heti Väät, maletaja Sofia Blokhin, taipoksija Roman Mitjajev ja taekwondo sportlane Arina Tišuk. Aasta parasportlaste nominetideks on ujujad Matz Topkin, Robin Liksor, Eric Tött ja Keira Rattur ning kergejõustiklane Rinat Raisp.

Kandidaatide valik on tehtud spordialaliitude ettepanekute põhjal, milles lähtuti sportlaste ning võistkonna käesoleva aasta sportlikest saavutustest ja Tallinna esindamisest nii Eestis kui rahvusvahelisel areenil. Samuti võeti nominente üles seades arvesse sportlase ja võistkonna panust kohaliku spordielu edendamisel - seda nii spordiürituste korraldamisel, eeskujuks olemisel, sportliku eluviisi propageerimisel kui sportlase või klubi panust noortespordis.

Aasta sportlase nominent on Tallinna elanik ning võistkonna kodusaal või -väljak asub samuti Tallinnas. Veebihääletuse tulemusel teeb pingerea alusel lõpliku otsuse Tallinna kultuuri- ja spordiamet.

Tänavused tiitlisaajad kuulutatakse välja 13. detsembril Estonia kontserdisaalis Tallinna spordigala raames toimuval tunnustustseremoonial.