Tallinna aasta parasportlane on Keira Rattur

Keira treenerid on Jan Joonas Viirpuu ja Brenda Tilk

Kolmapäeva õhtul Estonia kontserdisaalis toimunud pidulikul tunnustusstseremoonial selgusid tänavused Tallinna parimad sportlased ja võistkond. Parima parasportlase tiitli pälvis ujuja Keira Rattur.

Aasta parasportlase tiitli pälvinud Keira Rattur võitis DS sportlaste Euroopa meistrivõistlustel kolm kuldmedalit 50m, 100m ja 200m rinnuliujumises. Virtus maailmamängudel võitis ta kaks pronksmedalit: 50m ja 200m rinnuliujumises ning 100m rinnuliujumises saavutas 4. koha. Tema treenerid on Jan Joonas Viirpuu ja Brenda Tilk.

Parima naissportlase tiitli pälvis ujuja Eneli Jefimova, parima meessportlase tiitli kergejõustiklane Janek Õiglane, parima noorsportlase tiitel läks samuti Eneli Jefimovale ning parimaks võistkonnaks kuulutati BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond. Tallinna parimaks noorte spordiklubiks valiti Tallinna Võrkpalliklubi.

Linnapea Mihhail Kõlvart rõhutas, et 2025. aastal Euroopa spordipealinna tiitlit kandev Tallinn on uhke oma silmapaistvate sportlaste üle, kes on saavutanud muljetavaldavaid tulemusi nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustel. "Sport innustab ühiskonda tervikuna ja ühendab kogukondi. Rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medaleid võitnud ja kõrgeid kohti saavutanud sportlased on suurepärased eeskujud meie noortele. Tunnustan kõiki laureaate ja nende treenereid pühendumuse eest ning soovin jätkuvat edu sportlikul teekonnal.“

Tallinn on parimaid sportlasi ja sportmängude võistkondi pärjanud juba aastast 1994 ning tänavu toimus tunnustusüritus 30. korda. 2023. aasta parima sportlase ja võistkonna valimisel oli internetihääletuse teel võimalus osaleda kõigil linlastel.

Foto: Aleksandr Guzhov