Robin Liksor

Minu lugu: Robin Liksor

Ma sündisin 5. septembil 1999. Mul on sünnist saadik puudunud vasak käsi kuni küünarnukini, kuid see pole mu elu kunagi häirinud ja saan alati hakkama. Praegu tegelen ma peamiselt ujumisega, kuid vabal ajal mängin discgolfi ning sõidan rattaga. Varasemalt olen tegelnud ka kergejõustiku ning jalgpalliga. Spordi juurde jõudsin ma üldse läbi vanemate, kes panid mind noores eas kergejõustiku ning ujumise algõppe trennidesse. Olin siis umbes viieaastane ning olen sellest ajast saadik aktiivselt spordiga tegelenud.

 

1. Miks sa teed tippsporti?
 - Tippsporti teen ma peamiselt sellepärast, et pingutada ennast ja läbi selle saavutada võimalikult häid tulemusi ning tuua Eesti riigile häid kohti tippvõistlustelt.

2. Mida tähendab sinu jaoks spordi tegemine ja tippsport?
 - Spordi tegemine tähendab minu jaoks keha aktiivset liigutamist parema tervise nimel. Tippsport tähendab minu jaoks täielikku pühendumist spordile, mis on võrreldav justkui ameti või töökohaga.

3. Mis rolli näed sa endal kui tippsportlased ühiskonnas?
 - Minu roll ühiskonnas tippsportlasena on motiveerida teisi inimesi aktiivse elustiiliga tegelema ning tuua paraspordile suuremat tähelepanu meie ühiskonnas.

4. Mis on sinu lähima olümpiatsükli eesmärk?
 - Minu lähima olümpiatsükli eesmärk on saavutada isiklik rekord 100 meetri rinnuliujumises ning jõuda paraolümpial samal alal ka finaali.

5. Mis on sinu sportlaskarjääri eesmärk?
 - Sportlakarjääri eesmärk on hoida ennast heas füüsilises vormis ning saavutada võimalikult kõrge koht Tokyo paraolümpamängudel.

6. Mis on sinu karjääri kõige eredam hetk/mälestus?
 - Minu karjääri kõige eredam mälestus on 2019. aasta Londoni ujumise MM-ilt, kus ma suutsin saavutada 100 meetri rinnuliujumises 6. koha ning parandada enda isklikku rekordit 2.5 sekundi võrra. 

7. Kes on sinu kõige suurem eeskuju?
 - Mul otseselt suuri eeskujusi ei ole, kuid austan väga enda kolleege Kardo Ploomipuud ning Matz Topkinit, kes on mind aidanud, motiveerinud ning toetanud terve sportlaskarjääri jooksul.

 

Parimad tulemused:
2016 Euroopa MV 8.koht 100m rinnuli (SB8)
2017 MM 8.koht 100m rinnuli (SB8), 8.koht 100m liblikat (S9)
2018 Euroopa MV 6.koht 100m rinnuli (SB8)

Spordialad