Selgus lõplik Tokyo paraolümpiamängudele sõitev Eesti koondis

Lisaks varasemalt Tokyo 2020 paraolümpiamängudele kinnitatud sportlastele tagasid endale koha ka ujujad Robin Liksor ja Kardo Ploomipuu. Seega koosneb Tokyo 2020 paraolümpiamängudele sõitev Eesti koondis kokku viiest sportlasest: Susannah Kaul, Matz Topkin, Robin Liksor ja Kardo Ploomipuu võistlevad ujumises ning kergejõustiklane Egert Jõesaar kettaheites.

Eesti sai ühe ujuja koha juurde ning tänu sellele saavad paraolümpiamängudele sõita kõik neli A-normi täitnud ujujat. “Kaks sportlast, keda me eeldasime, et saavad koha Tokyo 2020 paraolümpiamängudele, seda siiski ei saanud, kuid meil õnnestus saada ühe ujuja koht juurde,” sõnas Eesti Paralümpiakomitee spordidirektor Mihkel Joosing.

Susannah Kaulil on täidetud Tokyo A-normid 50 m vabalt- ja 100 m seliliujumises, Matz Topkinil 50 m selili- ning 50 m, 100 m ja 200 m vabaltujumises, Robin Liksoril 100 m rinnuliujumises ning Kardo Ploomipuul 100 m seliliujumises. Egert Jõesaarel on täidetud Tokyo A-norm kettaheites.

“Konkurents paraolümpiamängudel on tihe ning sportlased on kõik tahtmist täis. Loodame, et Eesti sportlased on Tokyo paraolümpiamängude ajal on parimas vormis ning toovad häid tulemusi,” lisab Joosing.

Tokyo 2020 paraolümpiamängud toimuvad 24. augustist kuni 5. septembrini 2021. Paraolümpiamängude programmi kuulub 23 spordiala, milles osalevad liikumis- nägemis- ja intellektipuudega sportlased. Ujumine leiab aset 25. augustist kuni 3. septembrini ning kettaheite võistlus toimub 2. septembril.

Tulemusi vahendab Eesti Paralümpiakomitee jooksvalt enda sotsiaalmeedia kanalites ja kodulehel. 

 

Foto: Hendrik Osula