Saksamaa lahtised meistrivõistlused paraujumises olid eestlastele väga edukad

6.-9. juunini toimusid Berliinis Saksamaa lahtised meistrivõistlused paraujumises. Eestit esindasid seal kaheksa sportlast - Susannah Kaul, Marita Sukko, Matz Topkin, Kardo Ploomipuu, Robin Liksor, Kaimar Kaldma, Karl-Mattias Moor ning Martin Piisang.

Kokku teenisid eestlased võistlustelt seitseteist medalit - viis kuld, neli hõbe ja kaheksa pronksi. Seitsme medaliga tuleb koju Matz Topkin, kes teenis üldarvestuses välja teise koha 50m selili- ning 100m seliliujumises ja kolmanda koha 50m vabaltujumises, lisaks oma võistlusklassis esikohad 50m selili-, 50m vabalt- ja 100m seliliujumises ning teise koha 50m liblikujumises.

Martin Piisangi saagiks on oma võistlusklassis kolm medalit-  esimene koht 50m vabaltujumises ning kaks kolmandat kohta 100m vabalt- ja 50m seliliujumises. Kahe medaliga naasesid Karl-Mattias Moor, kes ujus 150m kompleksujumises välja oma võistlusklassis teise ning noorte üldarvestuses kolmanda koha, ja Marita Sukko, kes ujus välja kolmandad kohad nii 100m kui ka 50m liblikujumises.

Kardo Ploomipuu oli 50m seliliujumises oma võistlusklassi kiireim, Susannah Kaul ujus oma võistlusklassi 50m vabalt ujumises kolmanda aja ning Kaimar Kaldma teenis enda klassis välja kolmanda koha 100m liblikas.

Lisaks medalitele ujusid meie sportlased ka mitmeid isiklikke rekordeid ning samuti kuulub nüüdsest S4 võistlusklassi 100m seliliujumise maailmarekord Matz Topkini nimele.

Üheks suurimaks eesmärgiks meie sportlastele oli täita eelseisvate tiitlivõistluste, sh ka Tokyo paraolümpiamängude, normatiive. Sellega said edukalt hakkama 3 meie sportlast. Septembris toimuvale paraujumise MM-ile teenis pääsme Kardo Ploomipuu, samuti täitis ta Tokyo 2020 paraolümpiamängude A-normatiivi 100m seliliujumises. Samal distantsil ujus Tokyo 2020 POM A-normatiivi välja ka Susannah Kaul, kellel oli MM-i pääse juba varasemalt lunastatud. Samuti täitis ta Tokyo B-normatiivi 50m vabaltujumises. Matz Topkin alistas Tokyo 2020 Paraolümpiamängude A-normatiivid 200m vabalt, 100m vabalt ja 50m vabaltujumise distantsidel lisaks eelnevalt täidetud 50m selili A-normile. Eelnevalt on Tokyo 2020 POM A-normatiiv 100m rinnuliujumises täidetud ka Robin Liksoril.

Hetkeseisuga on Tokyo 2020 paraolümpiamängudele pääsme lunastanud neli ujujat - Susannah Kaul, Kardo Ploomipuu, Robin Liksor ja Matz Topkin. Enne Tokyo 2020 paraolümpiamänge on kõigil neljal veel ees ootamas paraujumise MM, mis toimub 9.-15. septembrini Londonis.

Kõiki tulemusi Saksamaa lahtistelt meistrivõistlustelt on võimalik näha siit: http://www.idm-schwimmen.de/en/results/protokoll/

Fotol vasakult Kardo Ploomipuu, Matz Topkin ja Robin Liksor