Robin Liksor sai 100 m rinnuliujumises 11. koha

Liksor ujus hooaja parima tulemuse 1.13,65

Robin Liksor saavutas Pariisi paralümpiamängudel meeste 100 m rinnuliujumises SB8 võistlusklassis hooaja parima tulemusega 11. koha.

24-aastane Liksor sai meeste SB8 võistlusklassi 100 meetri rinnulijumise teises eelujumises aja 1.13,65 ning viienda koha. Kokkuvõttes saavutas Liksor 11. koha. Finaali ehk kaheksa parema sekka jõudmiseks vajanuks ta sekundi võrra kiiremat aega.

"Ma jäin oma tulemusega väga rahule! Eelkõige sellepärast, et see on kõige kiirem aeg, mille ma olen hommikustes ujumistes kirja saanud ning samuti on see paremuselt minu teine aeg üldse. Ei saa mitte millegi üle kurta," ütles Liksor. "Olen tänase tulemuse nimel trennis pingutanud päevast päeva, nädalast nädalasse ja kuust kuusse. Andsin endast maksimusi ja jätsin kõik jõuvarud basseini. Mu hing on puhas!"

Ujuja nentis, et finaalkoha saavutamiseks jäi tal Pariisis kiirusest veidike puudu. "Kui sekunditega vaadata, siis ei jäänud finaalikoht väga kaugele, aga samas kui mõelda, et minu isiklik rekord on 1.12,9 ning täna oleks finaali pääsemiseks piisanud 1.12,6 väärilisest ajast, siis natuke jäi puudu. Samas on ikkagi tore näha, et konkurents on väga kõva ja kõik stardis olnud ujujad väga võrdsed," analüüsis ta.

Eelujumistest sai parima ajaga finaali neutraalne sportlane Andrei Kalina, kelle tulemuseks 1.10,61. Talle järgnesid hiinlane Guanglong Yang (1.11,13) ja hispaanlane Oscar Salguero Galisteo (1.11,64).

Neljapäeval sai Susannah Kaul naiste 50 meetri vabaujumises S10 võistlusklassis 15. koha.

Eestit esindavad Pariisis viis parasportlast: ujujad Matz Topkin, Robin Liksor ja Susannah Kaul, kettaheitja Egert Jõesaar ning debütandist triatleet Laura-Liis Juursalu. Eesti lipukandjad on Juursalu ja Liksor.

Delegatsiooni kuuluvad veel Kaire Indrikson (Matz Topkini treener), Brenda Tilk (Matz Topkini saatja), Mart Mandel (Robin Liksori ja Susannah Kauli treener), Mart Olman (Egert Jõesaare treener), Margus Tamm (Laura-Liis Juursalu treener), Kairi Põldmaa (füsioterapeut), Jukka Pekka Siljander (arst), Laura Rogenbaum (delegatsiooni juht) ja Kaia Kollo (pressiatašee).

Pühapäeval, 1. septembril teeb Juursalu (PTS5) kaasa naiste triatlonis. Jõesaar (F44, ühendatud klassiga F64) heidab ketast 5. septembril, Kaul (S10) osaleb 100 m seliliujumises 6. septembril ning Topkin (S4) tuleb 50 m seliliujumise starti 7. septembril.

Suurvõistlusel osalevad ligi 4400 sportlast 168 riigist.