Remy Märtson võitis Euroopa Noorte Paraspordimängudel kuulitõukes hõbemedali!

800 m oli Märtson kolmas, kuid jäi juhendi tõttu pronksmedalita

Pajulahtis alanud Euroopa Noorte Paraspordimängudel võitis Remy Märtson (klass F30/F37) U17 vanuseklassis kuulitõukes hõbemedali! Märtsoni tulemus oli 7.32 ning ta pälvis 139 punkti. Kuldmedali võitis Ramon Kiss Ungarist tulemusega 9.59 (324).

Nii 100 m jooksus (14,91; 568) kui 800 m jooksus (2.51;69; 140) sai Märtson kolmanda koha, kuid ei saanud kaela pronksmedalit. Nimelt kehtib võistlustel -1 süsteem, mille kohaselt antakse kolme võistlejaga aladel välja vaid kuld- ja hõbemedal.

Mattias Vaikjärv oli U20 vanuseklassi T13 võistlusklassi 100 m jooksus kuues ajaga 15, 23 (184). Kõrgushüppes andis tulemus 1.18 (4) kolmanda koha, kuid ka temal jäi eelpoolmainitud põhjusel medal saamata. Kuulitõukes oli Vaikjärv tulemusega 6.33 (138) viies.

Pimelauatennises alustas Eesti esindaja Tiina Innos päeva kahe võiduga, alistades itaallannad Gabriella Bruno ja Rosa Ricardi sama tulemusega 2:0.

Richard Leib ujus meeste 100 m seliliujumises välja päeva paremuselt teise aja 1:08.09. Kuna sportlasel puudub IPC poolne klassifikatsioon, siis võistles ta väljaspool arvestust. Naiste 100 m rinnuliujumises sai Betti Oblikas 14. koha ajaga 1:57.35 ning 50 m vabaujumises oli Alice Tuutma tulemuseks 22. koht ajaga 58.79.