Ratastoolikurlingu hooaeg algab Wetzikonis

Reedel, 1. oktoobril algab Wetzikonis Šveitsis 13. rahvusvaheline ratastoolikurlingu turniir. Sealsel turniiril avab oma hooaja ka Eesti ratastoolikurlingu võistkond.

13. Wetzikoni ratastoolikurlingu turniiril on osalemas 12 võistkonda, nende seas juba Pekingi POM pileti lunastanud Venemaa, Šveitsi ja Läti koondised. Eesti koondise koosseisus osalevad kapten Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg ning treener Chris Bowden.

Oktoobri lõpus toimuvad Pekingis ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlused, peale mida selguvad võistkonnad, kes pääsevad 2022 Pekingi taliparaolümpiale. Eesti võistkond MM-le ei pääsenud, kuid hetkel on veel säilinud võimalus siiski paraolümpiamängudele kvalifitseeruda.

Eesti ratastoolikurling lõpetas kevadel hooaja olles maailma edetabelis 14. ja Pekingi 2022 POM kvalifikatsiooni edetabelis 11. kohal. Pekingisse pääseb võistlema edetabeli alusel 12 esimest võistkonda. Hetkeseisu näeb allolevast tabelist (kuvatõmmis tehtud https://worldcurling.org/paralympic-qualification/):

Eesti ratastoolikurlingu võistkonna liige Signe Falkenberg selgitab hetkeolukorda ning Pekingi 2022 taliparaolümpiamängudele pääsemise võimalusi: 

Me ei pääsenud maailmameistrivõistlustele, mis peetakse 23.-30.oktoobril 2021. aastal Pekingis. Aga lootused ei ole kadunud!

Meil on olemas 8 POM edetabeli punkti. MM-ile pääsenud USA (praegu on neil 2 punkti) peab meie koha löömiseks saavutama MM-il vähemalt 7.koha ja Itaalia, kel pole ühtki punkti POM edetabelis, peab jõudma vähemalt 5.kohale. Seega meie võimalused pääseda Pekingi POM-ile on veel täitsa olemas.

Eks ta muidugi kurvaks tegi, et me ise ei saa enam midagi teha selleks, et olla kindel osalemises Pekingi paraolümpial. Õnnel on selles mängus ikkagi suur osa. Näiteks kevadisel B MM-il mängus Saksamaaga oli meil üks kehv end, mis võiski määrata kogu turniiri tulemuse… aga jah, oleks’id on tagantjärele tarkus. 

Meil on olemas plaan, kuidas edasi. Ja see on praegu tähtis! Usume, et leiame omale toetust ja endile meelekindlust jätkata.

 

Ratastoolikurlingut mängitakse tavaratastoolides ning kivide liikuma panemiseks kasutatakse spetsiaalse otsikuga keppi. Eestis mängitakse seda mängu alates 2015. aastast.
Vaata tutvustavat videot: