Rahvusvaheline Paralümpiakomitee otsustas Venemaa ja Valgevene sportlasi Pekingi taliparaolümpiamängudel starti mitte lubada

Eesti ratastoolikurlingu koondis ei oleks avamängus Venemaa vastu jääle tulnud

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee (IPC) otsustas Venemaa ja Valgevene sportlasi reedel algavatel Pekingi taliparaolümpiamängudel starti mitte lubada.

Eelnevalt teatas IPC, et Venemaa ja Valgevene atleetidel lubatakse talimängudel kaasa lüüa neutraalse lipu all, kuid paljude rahvuslike paralümpiakomiteede ning võistkondade vastuseis sundis Rahvusvahelist Paralümpiakomiteed oma seisukohta muutma.

Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm kinnitas, et Eesti ratastoolikurlingu võistkond ei oleks turniiri avamängus Venemaa vastu jääle läinud. "Olime oma otsuse langetanud, sest Venemaa ja Valgevene sõjaline agressioon tallab jalgade alla nii rahvusvahelise õiguse, olümpiaharta kui inimlikkuse põhimõtted. Seetõttu ei pidanud me võimalikuks nende riikide sportlastega paraolümpiamängudel jõudu katsuda," ütles Haukanõmm.

"Avaldame toetust Ukrainale ning seisame demokraatia ja vaba maailma ideaalide eest. Tervitame IPC otsust Venemaa ja Valgevene atleedid Pekingi taliparaolümpialt kõrvale jätta,” lisas Haukanõmm.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel algab 4. märtsil, medalivõitjad selguvad 13. märtsil. Eesti ratastoolikurlingu koondisesse kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Peatreener on kanadalane Chis Bowden ning abitreener Ain Villau.