Podcasti "Tõelised võitjad" värske osa räägib parapurjetamisest

Saatejuhi debüüdi teeb olümpiaujuja Matz Topkin!

Eesti Paralümpiakomitee raadiosaate „Tõelised võitjad“ viiendas osas tuleb juttu parapurjetamisest ning sellega kaasnevatest võludest. Saates vestlevad ala eestvedaja Külli Haav, purjetaja Alo Ansmann ning saatejuhina debüteerinud paraolümpiaujuja Matz Topkin. Podcast valmib Eesti Paralümpiakomitee ja Õhtulehe koostöös.

KUULA SAADET ÕHTULEHE PORTAALIS

Haava kinnitusel on uued purjetamishuvilised väga oodatud Tallinna Kalevi Jahtklubisse. „See on väga hästi ligipääsetav, kohapeal on olemas paati pääsemiseks tarvilik kraana ja kogu vajalik turvavarustus. Tuleb endale ilmastikule vastavad riided selga panna, sest merel on alati jahedam. Väga hea võimalus parapurjetamisega tutvumiseks avaneb Tallinna Merepäevadel,“ ütles ta.

“Võib-olla paljudele jääb mulje, et purjetamine on kohutavalt keeruline asi: seal on igasugused asjad ja purje nimetused nii keerulised ning parem on sellega mitte tegeleda. Aga tegelikult on see väga lihtne. Tuleb kõik liigne sura-mura välja jätta ja lihtsalt mõelda loogiliselt ja füüsika tunni peale - kuidas kuidas tuul puhub, kuidas ta paati mõjutab ja sealt juba edasi tulla proovima. Seal ei ole tegelikult mitte midagi keerulist,“ nentis Ansmann.

Hüva kuulamist!