Peking 2022 paraolümpiamängud

Eesti ratastoolikurlingu paraolümpiakoondise kandidaadid  

Andrei Koitmäe

Andrei Koitmäe on Eesti ratastoolikurlingu võistkonna kapten. Täna elab ta Tallinnas, kuid juured asuvad Andreil Viljandi maakonnas Kõpus. Mulgile kohaselt meeldib Andreile strateegiline lähenemine, just see on üks põhjusi, miks ta just kurlingu juurde pidama jäi. 

Kui Andrei 24-aastaselt autoõnnetuse tagajärjel ratastooli jäi, ei heitnud ta meelt vaid leidis oma teekonna, mille üks osa on täna tipptasemel kurling. 

 


Lauri Murašov

Lauri Murašov on uhkus ja eeskuju igale mehele! Aktiivne spordihing juba enne ratastooli jäämist, jäi ta spordi juurde ka siis, kui õnnetus noore pereisa kõndimisvõime võttis. 2006. aastal katusetööde käigus kahe meetri kõrguselt kukkumine oli hetk, mis muutis Lauri elu igaveseks - tuli harjuda uue olukorraga ajal, mil peres oli kasvamas väikene laps. Väljakutsed aga Laurit ei murdnud ja 2018. aastal välja öeldud unistus aidata ratastoolikurlingu tiim paraolümpiale, on tõeks saanud. 
 

Aastaid ka ratastoolitennist ja –korvpalli mänginud mees on tänaseks end pühendanud vaid ratastoolikurlingule.

Kätlin Riidebach

Kätlin Riidebach on Eesti ratastoolikurlingu võistkonna liige. Kätlin on pärit Raplast, kui praeguseks on elu toonud ta pealinna. Just siin avastas ta enda jaoks kurlingu, millest on tänaseks saanud Kätlini lahutamatu elu osa. Lisaks täiskohaga töötamisele teeb tegus naine ka tipptasemel sporti ja kasvatab kahte last. Kuid teekond siia ei ole olnud lihtne. 

Kui ta seitse aastat tagasi kaelal oleva tsüsti tüsistusena ratastooli jäi, nägi ta edasist elu vaid tumedates toonides. Aga elurõõm lastest sundis edasi liikuma, ennast taasleidma. Tänaseks on Kätlinist saanud ratastoolikurlingu võistkonna oluline liige. 


Signe Falkenberg

Signe Falkenberg on Eesti ratastoolikurlingu võistkonna liige. Kuna Signe kaks last on juba suured, siis on ta pühendanud ennast tööle ja kurlingule. Sport on naise elus mänginud tähtsat rolli terve elu. Veel enne kui Signe kõndimisvõime seljaajupõletiku tagajärjel tugevalt vähenes, tegles ta aktiivselt spordiga. Täna mängib ta aktiivselt ratastoolikurlingut ja on Eesti Paralümpiakomitee peaskretär. 2018. Aastal pärjati Signe Aasta Ema tiitliga. 
 

Signe on suur koerafänn ja ka nende kodus on taksikoer, kellega igapäevaselt jalutustiirudel käiakse. 

Ain Villau 

Ain Villau on mees, kelleta Eesti ratastoolikurlingu võistkond paraolümpiale saanud poleks. Õnnetuse tagajärjel kõndimisvõime ja tänaseks jalad kaotanud mees teeb silmad ette enamikele kahel jalal astuvatele inimestele! Just Aini entusiasmist ja positiivsest survestamisest sai alguse ratastoolikurlingu mängimine Eestis, mille “tagajärjeks” on käega katsutavad Peking 2022 paraolümpiamängud. 
 

Ain on pannud oma hinge ja töö kõrvalt kogu vaba aja kaugelt kodunt Pärispea poolsaarelt Tallinnas kurlingutrennides käimisele.


Mait Mätas

Mait Mätas on suure töövõimega mees. Enne ratastooli jäämist töötas Mait metsanduses. Just seal, keset rohelust, juhtus Maiduga õnnetus, mille koha võib öelda, et asjad oleks võinud ka palju hullemini minna. Mait jäi metsatööd tehes puu alla, mille tagajärjel murdus tema selgroog ja sellega koos sai löögi ka kõndimisvõime. Küll aga jäi alles Maidu suur töötahe ja nii võttis ta õnnetuse järgselt ette teekonna uue ameti omandamiseks. Täna töötab Mait G4S videovalve operaatorina. 
 

Mait on isa tütrele. Lisaks ratastoolikurlingule meeldib talle ka ratastoolitennist ja -korvpalli mängida. 

Chris Bowden on Eesti ratastoolikurlingu võistkonna peatreener. Alates 2012. aastat on kanadalane treenerina keskendunud eelkõige ratastoolikurlingule. Ta on treeninud Kanada ratastoolikurlingu mängijaid Sotši olümpiamängudeks 2014. aastal ning PyeongChang paraolümpiamängudeks 2018. aastal, kui Kanada ratastoolikurlingu koondis võitis pronksmedali. Ta on Maailma Curlingu Föderatsiooni ametlik partner spordiala populariseerimisel nii Kanadas kui Euroopas.  Bowden on aastaid töötanud erinevate kurlingu mängijatega, aidates arendada mängu tehnilist ja taktikalist poolt. Eesti tiimiga töötab ta alates 2021. aasta märtsist.  Eesti ratastoolikurlingu koondise peatreenerina vastutab Chris mängu tehnilise ja strateegilise poole arendamise eest.


Ajakava

Pühapäev, 6. märts
kell 08:35 Eesti - USA (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)
kell 13:35 Eesti - Hiina (kohaliku aja järgi kell 19:35-22:00)

Esmaspäev, 7. märts
kell 03:35 Eesti - Läti (kohaliku aja järgi kell 09:35-12:00)
kell 08:35 Eesti - Norra (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)

Teisipäev, 8. märts
kell 03:35 Eesti - Suurbritannia (kohaliku aja järgi kell 09:35-12:00)
kell 08:35 Eesti - Rootsi (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)

Kolmapäev, 09. märts
kell 03:35 Eesti - Korea (kohaliku aja järgi kell 09:35-12:00)
kell 13:35 Eesti - Kanada (kohaliku aja järgi kell 19:35-22:00)

Neljapäev, 10. märts
kell 08:35 Eesti - Šveits (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)
kell 13:35 Eesti - Slovakkia (kohaliku aja järgi kell 19:35-22:00)

Poolfinaal ja kohamängud

Reede, 11. märts
kell 08:35 poolfinaalid (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)
kell 13:35 pronksimäng (kohaliku aja järgi kell 19:35-22:00)

Laupäev, 12. märts
kell 08:35 kuldmedalimäng (kohaliku aja järgi kell 14:35-17:00)