Paraspordipäev liitis südameid

Korraldajad soovivad panna aluse traditsioonile

Eesti Paralümpiakomitee ja jalgpalliklubi FC Flora korraldasid taasiseseisvumispäeval, 20. augustil suure paraspordipäeva "Sport ühendab!". Osalejaid tervitasid sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm, kohapeal oli võimalik tutvuda enam kui 15 erineva paraspordalaga.

Paraspordipäeval olid kohal Eesti tuntumad parasportlased, kes rääkisid oma sporditeest, innustuse ja motivatsiooni leidmisest ning raskuste ületamisest pikal teekonnal silmapaistvate tulemuste poole. Paraspordipäeva abil soovisid korraldajad tutvustada laiemalt erinevaid paraspordi võimalusi ning ühendada erinevaid spordikogukondi.

FC Flora president Pelle Pohlak ütles ürituse eel: “Oled sa harrastaja, profisportlane või pealtvaataja – sport ühendab meid kõiki.”

Paraspordipäeval tutvustasid erinevad spordiklubid, organisatsioonid ja entusiastid erinevaid paraspordialasid, mida on ka Eestis võimalik harrastada. Huvilistel oli võimalik teha lähemat tutvust istevõrkpalli, ratastoolikorvpalli, parakergejõustiku, parajalgrattasõidu, ratastoolikurlingu, paraujumise, elektriratastooli saalihoki, parasulgpalli, parajõutõstmise, parapurjetamise ja teiste aladega.

“Loodame, et saime panna aluse ühele oodatud iga-aastasele traditsioonile. Kindlasti tahame, et ka paraspordi kogukond kasvaks ja sellesse lisanduks uusi ägedaid panustajaid ning seeläbi tuleks juurde ka paraspordi harrastajaid. Eesti Paralümpiakomitee eesmärgiks on propageerida paraolümpialiikumist, pakkuda puuetega inimestele, alates algajatest kuni tipptasemeni võimalust tegeleda paraspordiga ning muuta maailm läbi paraspordi kaasavamaks. Rõõm oli näha, et kokku oli tulnud 15 erinevat paraspordiala ning lisaks veel paraspordiga tihedalt seotud ettevõtjaid. Suur ja siiras tänu FC Florale, kes pani õla alla, et selline tore päev sai toimuda,” ütles Eesti Paraolümpiakomitee liikumisharrastuse juht Kaia Kollo peale üritust,

FC Flora telgis oli võimalik proovida oma täpsust – palli sai lüüa läbi täpsusseina avade jalaga või visata pehmet palli käega. Lisaks korraldasime ekskursioone A. Le Coq Arenal, Eesti rahvusstaadionil.

A. Le Coq Arena II korrusel asuvas galeriis avati näitus Eesti sportlaste esinemisest paraolümpiamängudel ja kurtide olümpiamängudel alates 1992. aastast. Näitusetahvlitel asuvate QR-koodide kaudu avaneb audiogiid lisainfoga. Tänu sellele on võimalik näitusest osa saada ka nägemispuudega inimestel. Näitus jääb avatud septembri lõpuni.

Flora noormängijate ja lastevanemate tagasiside põhjal pakkusid enim kõneainet elektriratastooli saalihoki ja istevõrkpall, millest viimast soovitakse noorte poolt ka oma treeningutel kasutusele võtta. Kinniseotud silmadega juhtkoeraga jalutamine ning ratastooliga erinevate maastike läbimine oli vaimselt ja füüsiliselt suur väljakutse, mida meie kogukonnajuht soovitab võimalusel proovida.

FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: “Me täname võimaluse eest korraldada koos Eesti Paraolümpiakomiteega midagi nii ägedat. Meie kogukonna ja minu enda jaoks oli tegemist silmi avardava kogemusega. Siiras tänu korraldajatele ja osalejatele. Kohtumiseni järgmisel aastal!”

Tekst: FC Flora

Fotod: Katariina Peetson