VIDEO: Paraolümpiamängud algavad vähem kui kuu aja pärast

Juba vähem kui kuu aja pärast algavad Peking 2022 talvised paraolümpiamängud, kus kõrget tulemust läheb püüdma ka Eesti ratastoolikurlingu võistkond. See on esimene kord üle 20 aasta, mil Eesti on talvisel paraolümpial esindatud.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel algab 5. märtsil ja võitjad selguvad 12. märtsil. Eesti vastasteks on Hiina, Venemaa, Norra, Korea, Šotimaa, Kanada, Slovakkia, Rootsi, Läti, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide koondised. Kurlingus mängitakse alagrupimängudes läbi kõikide vastastega. Enamikega neist on Eesti võistkond ka jääl kohtunud, kusjuures suurfavoriitideks peetavaid Venemaad, Rootsit ja Hiinat ka viimase paari aasta jooksul võitnud.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alustas treeninguid 2015. aasta jaanuaris ning seitsme aastaga jõudis maailma 12 parima hulka. Eesti paraolümpia koondise kandidaatideks on Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Ain Villau, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Eesti koondise peatreener on kanadalane Chris Bowden.

Steiv Silma (S-Film) poolt toodetud videoklipp kuulub sarja “Varjust välja”, mille eesmärgiks on näidata parasporti tippspordina ja anda parasportlastele samaväärilist tähelepanu nagu terved sportlased seda saavad.

Vaata videot siit: