OLÜMPIASTARDI OOTUSES: kahekordne olümpiapronks Marja-Liisa Landar soovib oma neljandal olümpial poodiumile tõusta

ERR-i viipekeelsete uudiste ankur võistleb kurtide olümpiamängudel 100 m tõkkejooksus ja kõrgushüppes

XXIV kurtide olümpiamängudel tehakse laupäeval algust kergejõustikuvõistlustega. Eestit esindavad olümpiastaadionil Marja-Liisa Landar, Inessa Halliste, Tanel Visnap, Simon Teiss ja Rinat Raisp.

Kergejõustikuviisikust on ainsana varem kurtide olümpiamängudel osalenud 31-aastane Marja-Liisa Landar, kelle auhinnakapis ilutsevad kaks olümpiapronksi: 2017. aastal võitis Samsunis kõrgushüppes pronksmedali ning 2009. aastal Taipeis naiste 4x100 m teatejooksus samuti pronksmedali. 2013. aastal Sofias sai ta kõrgushüppes 5. koha ning 2009. aastal Taipeis kõrgushüppes 4.ja seitsmevõistluses 6.koha. 

Neljandat korda kurtide olümpiamängudele sõitnud Landar alustas kergejõustikutreeninguid 2005. aastal oma ema Merike Mändsoo ja isa Sergei Matvijenko juhendamisel. Lisaks olümpiamedalitele on ta kaela saanud kirkaid autasusid veel teisteltki suurvõistlustelt: 2016. aasta kurtide MM-il Sofias võitis ta kõrgushüppes hõbemedali, 2015. aasta kurtide EM-il Bydgoszczis kõrgushüppes pronksmedali ja 2007. aastal Sofias kõrgushüppes ja 4x100m teatejooksu pronksi, samuti 2016. aasta sise-EM-il kõrgushüppes hõbemedali ja 2018. aastal pronksmedali. Tema isiklikuks rekordiks 100 m tõkkejooksus on 15,50 (2017) ja kõrgushüppes 1.67 (2017).

Caxias do Sulis loodab Landar taas poodiumile tõusta. Igapäevatööd teeb kergejõustiklane Eesti Ringhäälingu viipekeelsete uudiste ankru ja reporterina, andes ja viipekeele tunde.

Oma eeskujudena toob Lanar välja imelised ja vaprad Eesti kergejõustiklased, kes on teda sportlasteel palju innustanud. Igapäevaselt jälgib ta kõige enam kergejõustikuku, vahel ka korvpalli ja võrkpalli. Landari lemmiksportlasted on maailmast Blanka Vlašić ja Asya Khaladzhan ning Eestist Grit Šadieko, Rasmus Mägi, Kairit Olenko, Emilija Mannien, Anu Liiviste ja Andres Liiviste. 

"Elu on golf, kus ühe korraga sisse ei lööda, vaid tasub proovida mitu korda kuni eesmärgis saavutamiseni," võtab Landar kokku oma elu motto.

Marja-Liisa Landar võistleb 100 m tõkkejooksus ja kõrgushüppes, mille finaalid toimuvad vastavalt 10. ja 14. mail.