Nädalavahetus toob Tallinnasse rahvusvahelise istevõrkpalli turniiri

Homme, 27. aprillil algusega 10.00 toimub Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumis XXXII rahvusvaheline istevõrkpalli turniir. Osalevad võistkonnad Eestist (2), Lätist (1) ja Soomest (5). Lisaks toimub õhtul veel Balti Liiga II osavõistluse mäng Eesti ja Läti koondiste vahel.

Rahvusvaheline istevõrkpalli turniir toimub 32. korda ning kohal on ka eelmise aasta turniiri finalistid KSI Kotka ja JoLePa 1. Eestit esindavad võistkonnad EKV/Invictus ja Parasport Tallinn. Turniiril osalev Läti võistkond on suures osas Läti koondis, kes osaleb suvel Istevõrkpalli EM-l.

Eesti Invaspordi Liidu juhatuse liige ja Eesti istevõrkpalli eestvedaja Ivar Liiv sõnas, et tulemas on väga tugev turniir, sest osalemas on valitsev Soome meister KSI Kotka ning Soome kolmas klubi JoLePa 1. Lisaks tunneb Liiv rõõmu sellest, et üle mitme aasta osalevad turniiril jälle Läti koondise pallurid. Kahjuks Balti Liiga II osavõistluse raames jääb tulemata Leedu koondis.

Istevõrkpalli mängitakse tavavõrkpalliga võrreldes väiksemal väljakul ning madalama võrguga. Mängitakse maas istudes ning liikumiseks, nagu ka palli mängimiseks, kasutatakse ainult käsi. Mäng on dünaamiline ja kiire. Istevõrkpall sobib nii liikumispuudega inimestele, endistele võrkpalluritele kui ka tavamängijatele.

Rohkem infot:
Ivar Liiv
Eesti Invaspordi Liidu juhatuse liige
ivarliiv@gmail.com, 5058307