Nädalavahetus möödus sportlikult ja võistlusterohkelt

Möödunud nädalavahetusel olid meie parasportlased võistlustules nii kodu- kui ka välismaal. Tegevusi jagus ka harrastajatele ja paraspordist huvitunutele.

Laupäeval 15. juunil toimusid Rakveres Eesti kergejõustiku meistrivõistlused puuetega inimestele. Võistlusest võtsid osa nii füüsilise, vaimse kui ka kuulmispuudega sportlased. Mõõtu võeti heitealadel, kaugus- ja kõrgushüppes ning erinevates jooksudes ja võidusõidus. Meeste üldarvestuses oli võidukaim Tanel Visnap, kes võitis esikohad 100 m jooksus, kaugushüppes, kõrgushüppes ja 4x100 m teatejooksus võistkonna koosseisus. Naiste üldarvestuses oli parim Cathy Saem, kes võitis odaviske, kõrgushüppe, kaugushüppe ja 100 m jooksu. 

Kergejõustiku tulemusi näeb SIIT.

Lisaks kergejõustiku võistlustele toimus samal ajal Tallinnas Fixus Cup, mille raames olid väljas pararatturid, kes tutvustasid kolmerattalisi jalgrattaid ja käsirattaid. Huvilised said ennast proovile panna ka pisikeses võistluses erilistel ratastel.

Pühapäeval 16. juunil kogunesid Rakveres ratastoolitennisistid ning pidasid ühe võitlusliku turniiri. Kohale oli tulnud viis sportlast ning võitjana väljus väga heas hoos olnud ainus naissoost osaleja Liis Simmul.

Samal ajal selgitati Tartus välja kurtide rannavõrkpalli meistrid. Kokku osales kurtide rannavolleturniiril viis paari ning võitjatena väljus rannavolleduo Margus Raud/Jaan-Sulev Öpik.

Töökas nädalalõpp oli ka ujujatel, kes osalesid 12.-16. juunini Tšehhis Brnos EMIL Open ujumisvõistlusel. Võistlustules olid eestlastest Inge Maiberg, Nele Johanna Noor, Betti Oblikas, Alice Tuutma, Robert Zubko ning kokkuvõttes oli edukas võistlus.