Matz Topkin valiti EOK sportlaskomisjoni

Kolmapäeva keskööl lõppes Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni uue koosseisu hääletus. Järgmisel neljal aastal esindavad Eesti spordi katusorganisatsiooni sportlaskomisjonis sportlaste seisukohti 22-st üles seatud kandidaadist üheksa enim hääli saanud sportlast.

EOK sportlaskomisjoni said kandideerida sportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondise koosseisu, seisavad ausa mängu põhimõtete eest ning keda pole kunagi karistatud antidopingureeglite rikkumise eest. Kandidaadi esitamise võimalus oli kõigil alaliitudel, seekord sai iga alaliit uuendusena soovi korral esitada kaks kandidaati – ühe nais- ja ühe meessportlase. Kokku esitati 22 kandidaati 18 spordialalt. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui eelmistel valimistel 2016. aastal, mil kandideeris sportlaskomisjoni vaid 14 sportlast ja hääletas 17 sportlast.

Parasportlaste huvisid valiti sportlaskomisjoni esindma Matz Topkin, kes tegeleb paraujumisega. Matz ütles, et tal oli seda uudist hea meel kuulda ning komisjoni koosseis tundub talle põnev. Lisaks loodab ta, et koostöö sujub komisjonil ladusalt. "Eesmärgiks on paraspordi huvide esindamine - selle pildis hoidmine ja pakkuda võimalusi puudega inimeste kaasamiseks Eesti sporti," räägib Matz oma plaanidest.

Rohkem infot EOK kodulehelt SIIT.