Matz Topkin on maailmarekordiomanik!

Berliinis jätkuvad paraujumise Saksamaa lahtised meistrivõistlused, kus tänane päev tõi eestlaste jaoks suurepäraseid uudiseid, sest Matz Topkin ujus hommikuses eelujumises välja võistlusklassi S4 uue maailmarekordi 100m seliliujumises.

Topkini sõnul käis maailmarekordi mõte juba enne starti küll peast läbi, kuid ka tema ei oleks osanud oodata, et see juba eelujumises tõeks saab. „Vorm on mul hetkel üle ootuste hea. Tunnen ennast suurepäraselt ja eks seegi, et olen treeningutel suutnud ujuda medalikohtade aegadega stabiilselt graafikus, on andnud üksjagu enesekindlust juurde. Kindlasti on ka vastupidavust viimase hooajaga palju juurde tulnud. Aga täna tuleb ennast veel kokku võtta ja finaalis absoluutarvestuses kuld ära võita.“ Sõnas Matz vahetult pärast viimase võistluspäeva eelujumiste lõppu ning lisas, et loodetavasti suudab ta hoida head vormi ka MMil ning loomulikult 2020. aasta Tokyo paraolümpiamängudel.

Need võistlused on Topkini jaoks seni olnud erakordselt edukad, sest juba esimene võistluspäev tõi 200m vabaltujumises Tokyo paraolümpiamängude A-normatiivi täitmise ning noore ujuja võidukäik jätkus ka järgnevatel päevadel, kui alistatud sai Tokyo A-normatiiv 100m vabaltujumises, 50m vabaltujumises ning Tokyo A-normatiivi kordamine 50m seliliujumises. Kõigele krooniks riputati Topkinile kaela hõbemedal 50m seliliujumises ning pronksmedal 50m vabaltujumises. 

Matz Topkin kuulub paraujumise võistlusklassi S4, mis tähendab, et kahjuks ei saa ta täna püüda paraolümpiamängude normatiive 100m vabaltujumises ning 50m liblikujumises, sest neid alasid antud klassile tiitlivõistlustel ei ole. 

Täna õhtul on veel ees finaalujumised 100m seliliujumises, kus astuvad võistlustulle lisaks Topkinile ka Kardo Ploomipuu ning Susannah Kaul, kes on veel püüdmas sellel alal Tokyo paraolümpiamängude A-normatiivi. Kaulil õnnestus Tokyo B-normatiiv alistada hommikuses eelujumises ning A-normist jäid teda lahutama kõigest 10 sajandikku. Lisaks Matz Topkinile on Tokyo A-normatiiv hetkel täidetud veel Robin Liksoril.

Eesti delegatsiooni kõige staažikamal liikmel Kardo Ploomipuul õnnestus täna hommikuses eelujumises välja ujuda pilet septembris toimuvatele paraujumise maailmameistrivõistlustele Londonis oma põhialal 100m seliliujumises. 

Berliinis on Eestit esindamas Susannah Kaul, Marita Sukko, Matz Topkin, Kardo Ploomipuu, Robin Liksor, Kaimar Kaldma, Karl-Mattias Moor ning Martin Piisang.

Saksamaa lahtised meistrivõistlused Berliinis algasid 6.juunil ning viimased stardid tehakse täna 9.juuni õhtul.