Martin Betlem sai kurtide orienteerumise MM-il tavarajal 21. koha

Ilvi Vare ja Matti Betlem olid veteranide arvestuses teised

Kurtide orienteerumise MM-il Rootsis joosti kolmanda võistlusalana tavarada, mis toimus Stockholmist põhja poole jäävas Stångbergas. Martin Betlem sai 21. koha, veteranide arvestuses võitsid Iivi Vare ja Matti Betlem hõbemedali.

Maastik oli skandinaaviapäraselt rohkete kivide ja kaljudega, kuid leidus ka eestlastele tuttavamat rohelist võsasemat metsaosa. Meie orienteerujatele valmistas võõras ja harjumatu maastik suuri raskusi. Väheste teede ja paljude väikeste detailidega kaardilt oli keeruline orienteerumiseks vajalikke objekte valida, mis ümbritsevast eristuksid. Vigade tekkimisel oli raske end uuesti paika saada ja nii tuli ajaline kaotus iga veaga päris suur.

Tavarajal olid Eesti orienteerujatest võistlustules Martin Viljasaar ja Martin Betlem. Meeste 9,3 km pikkuse tavaraja võitis Dmytro Levin Ukrainast ajaga 75 minutit 58 sekundit. Teiseks tuli Rokas Koveckis Leedust (+3:07) ja kolmandaks Nazar Levytskyi Ukrainast (+8:36). Martin Betlemil kulus raja läbimiseks 2h 50min, mis andis 21. koha. Martin Viljasaar tulemust kirja ei saanud ühe punkti mitteläbimise tõttu. Võistlusel startis 28 meest, kellest 22 läbisid raja määrustepäraselt.

Martin Betlemi kommentaar: "Täna tekitas mulle kõige suuremat probleemi märg samblik kivise maapinna peal, sest eelnevatel päevadel sadanud vihma tõttu oli see väga libe. Sellest tulenevalt jooksin üsna ettevaatlikult, kuid ikkagi kukkusin paar korda. Suurima vea tegin esimese kontrollpunktiga, mis oli kalju jalamil peidus ning raske oli aru saada, kas olen mäe nõlval juba piisavalt kõrgele tõusnud või ei. Ma ei lasknud sellel veal aga oma ülejäänud raja sooritust segada. Olen rahul ja üllatunud, et suutsin tänase pika tavaraja edukalt ja tervelt läbida."

Naiste 6,7 km pikkuse tavaraja võitis Sara-Elise Ruokonen Soomest ajaga 65 minutit 18 sekundit. Teine ja kolmas koht läksid Ukrainasse Hanna Fedosieievale (+3:45) ja Hanna Androsovychile (+13:11).

Veteranidest saavutasid nii Ilvi Vare (N50) kui Matti Betlem (M60) tubli teise koha.

Pühapäeval ootab sportlasi ees lühirada.