Mari-Liis Juul sai 500 m paigaltstardga sõidus kaheksanda koha

Rattur jäi oma etteastega väga rahule

Šotimaal, Glasgow´s toimuvatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel pälvis Mari-Liis Juul pararatturite 500 m paigaltstardiga sõidus C5 klassis kaheksanda koha.

Juuli aeg oli 42,497 sekundit. Maailmameistriks tuli Caroline Groot (Holland), hõbeda sai Marie Patouillet (Prantsusmaa) ja pronksi Nicole Murray (Uus-Meremaa).

Ratturi sõnul on kaheksas koht tema jaoks meeldiv üllatus. "Uskumatu. See paigalt 500m - mida ma teoreetiliselt ei oska, ei saa - tuli ägedalt. Kui keegi oleks hommikul pakkunud, et saan 10. koha, oleks õnnelik olnud. Seda, et võimalik kiiremini saada Suurbritannia ja Austraalia naisest ka, siis oleks sellise väite välja naernud. 8. koht MMilt on nüüd tegelikkus. MM ja 500m... mis muud, kui olla super õnnelik!" kirjeldas Juul oma emotsioone sotsiaalmeedia postituses.

Laupäeval osaleb Juul 200 m lendstardiga sõidus ja esmaspäeval 10 km scratchis. Lisaks on Juul võistlemas pararatturite tempo- ja grupisõidus, mis peetakse vastavalt 10. ja 12. augustil. Janno Lepik ja Anre Nõmme löövad kaasa pararatta meeste eraldistardist sõidus ja grupisõidus.

Foto: Mari-Liis Juuli erakogu