Mari-Liis Juul lõpetas pararatta trekisõidu MM-i 10 km grupisõidu 12. kohaga

Kolm aastat trekisõidust eemal olnud rattur andis oma etteastetele rahuldava hinde

Prantsusmaal toimunud pararatta trekisõidu MM-il osalenud Mari-Liis Juul saavutas viimasel võistlusalal 10 km grupisõidus 12. koha. Maailmameistriks krooniti Nicole Murray (Uus-Meremaa), talle järgnesid Crystal Lane-Wright (Suurbritannia) ja Marie Patouillet (Prantsusmaa).

"10 km grupisõidu ehk scratchi alguse neutraalringil toimus suurem kukkumine, millest mul õnnestus mööduda, kuid see näitas rajal valitsenud pingelist õhkkonda. Õnneks keegi võistlejatest suuremalt viga ei saanud ja ka aktiivse võidusõidu ajal mehaanikute ega meditsiinitöötajate abi rohkem enam vaja ei läinud. Miinusringi õnnestus vältida vaid kaheksal naisel ja lõpuprotokolli saadud 12. kohta võib õnnestumiseks lugeda," ütles Juul.

"200 m lendstardist sõidust võistlesin üldse esimest korda ja ka eelnevatel ametlikel treeningutel polnud võimalust seda korralikult proovida. Aeg 14,167 sekundit andis 13 võistleja seas 12. koha. Hetkel oli oluline para-omniumi arvestuses sellelt alalt tulemus kirja saada ja seega on tore, et nüüd sai järgnevateks kordadeks ajaline märk maha pandud," kommenteeris Juul.

"500 m paigaltstardist sõit on mulle alati muret valmistanud - ka seekord ei õnnestunud stardipukist väljumine ja aeg 44,733 sekundit tähendas protokollis 15. kohta. 3 km pikkuses jälitussõidus oleksin soovinud jõuda nelja minuti piiri lähedale, kuid täiesti ebaõnnestunud algusega üle pingutades jäi tulemus eesmärgist kaugele ja  4.17,768 tähendas 13. kohta 14 naise hulgas," lisas pararattur.

"Üldiselt oli keeruline pärast kolme aasta pikkust trekisõidust eemalolekut kohe tiitlivõistluste starti minna. Kahjuks sellel aastal madalama kategrooria võistlusi polnud ja viimase hetke harjutamisvõimalused piirdusid paari treeninguga Helsingi välitrekil, sealgi oli piirajaks sügiseselt niiske ilm. Sellise puuduliku ettevalmistuse tõttu ei saanud Pariisist väga kõrgeid tulemusi loota ja kui jälitussõidu läbikukkumine välja arvata, siis võib teistel aladel saavutatud tulemustele rahuldava hinde panna," võttis Juul oma etteasted kokku.