Mallika Koel pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia

Pikaajaline erivajadustega inimeste spordielu eestvedaja kuulus kuue laureaadi hulka

Pidulikul Eesti spordi auhinnagalal kuulutati välja ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2022. aasta aastapreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvisid kuus spordivaldkonnas tegutsevat inimest ja organisatsiooni, nende seas Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliidu ja Virtus Estonia eestvedaja Mallika Koel.

Mallika Koel on Eesti Paralümpiakomitee asutajaliige, kes on suure osa oma elust pühendanud paraspordi arendamisele Eestis ning andnud väärtusliku panuse mitmete puudega inimeste ühiskonda integreerimisel ning nende elukvaliteedi parendamisel läbi spordi ja liikumisharrastuse. Ta on aidanud mitmeid parasportlasi tiitlivõistlustele, lisaks töötab siiani Tallinna Tondi Koolis, õpetades järgmisi põlvkondi puudega lapsi liikuma ning liikumisest rõõmu tundma.

Teised preemiasaajad olid Tallinna linna spordi edendaja Kaili Kukumägi, Heino Lipu mälestuse jäädvustaja Ahto Paavo, Eesti laskesuusatamise raudvara Rein Pedaja, koolispordi edendaja Laine Rokk, motosportlane Kert Varik ja kolme tiitlivõistluse korraldaja Eesti Uisuliit.