Laura-Liis Juursalu jätkas paratriatloni MK-sarja 8. kohaga

Eestlanna on paratriatloni reitingus 12. positsioonil, Pariisi viib üheksas koht

Hispaanias, Malagas peetud paratriatloni maailma karika sarja etapil pälvis eestlanna Laura-Liis Juursalu naiste PTS5 klassis kaheksanda koha, teenides sellega punktilisa olümpiareitingu edetabelisse.

Ülekaaluka võidu teenis inglanna Lauren Steadman ajaga 1:06.23. Prantslanna Gwladys Lemoussu kaotas talle kolme minuti ja 39 sekundiga ning hispaanlanna Andrea Miguelez Ranz viie minuti ja 19 sekundiga. Juursalu finišeeris ajaga 1:22.59, mis andis talle kaheksanda koha.

"Malagas oli esimene hea julgema tundega triatlon tänavu,“ rõõmustas Juursalu finiši järel. "Ujumises seekord raskeid jalgu polnudki. Veest välja tulles oli natuke probleeme kalipso lahti saamisega ning rattale ja kingadesse hüppamine tõrkus, kuid tehniline rattaring oli äge. Rattalt maha tulles näitas üks eestlasest turist mulle näpuga, kus mu tossud on. See oli armas, et ta otsustas niimoodi oodata ja aidata. Joosta mulle endiselt ei meeldi, aga tuju oli hea ja tunne tore.“

Juursalu hoiab hetkel paratriatloni olümpiareitingus 478,02 punktiga 12. positsiooni. Pariisi paralümpiale kvalifitseerumiseks on vaja kerkida üheksandaks.