Laura-Liis Juursalu sai Yokohamas viienda koha

Triatleedi sõnul oli Para Series võistlus kraadi võrra kangem kui MK-etapp

World Triathlon Para Series võistlustel Jaapanis, Yokohamas sai Laura-Liis Juursalu naiste PTS5 klassis viienda koha, teenides ühtlasi Pariisi paraolümpiamängude jaoks vajalikke kvalifikatsioonipunkte.

Juursalu läbis distantsi, mis koosnes 750 m ujumisest, 20 km rattasõidust ja 4,98 km jooksust üldajaga 1:18.41. Võitis inglanna Claire Cashmore tagajärjega 1:05.44.

Eesti triatleet nentis võistluse järel, et Para Series võistlus oli kraadi võrra kangem kui tavapärased MK-etapid. Tema hinnangul ei õnnestunud ujumine ootuspäraselt, seevastu rattasõidu ja jooksu tulemustega võib rahule jääda. "Võitja on professionaal, kes treenib kolm korda päevas ja on ka minust seitse aastat noorem, seega pole 13-minutiline kaotus nahutamisväärne, kuigi see suur vahe mulle ei meeldi. Minu asi oli mahtuda ajalimiiti, milleks on võitja aeg+25%. Sellega tulin toime ja teenisin punkte. Ülesanne sai täidetud," kommenteeris Juursalu.

Fotod: erakogu