Laura-Liis Juursalu sai Usbekistani MK-etapil kuuenda koha

Eestlanna koguajaks märgiti 1:15.41

Usbekistanis, Samarkandis toimunud paratriatloni maailma karikasarja sarja etapil pälvis Laura-Liis Juursalu PTS5 klassis kuuenda koha.

Juursalu ujus 750 meetrit ajaga 17.43, sõitis 19 kilomeetrit rattaga ajaga 31.45 ja jooksis viis kilomeetrit ajaga 24.28. Koguaeg 1:15.41 andis eestlannale kuuenda koha.

"Täitsa raske päev koos raske ööga oli,“ kirjutas Juursalu sotsiaalmeedias. "Öösel müristas ja äratus oli kell 4. Väljas oli vihmasadu ja 13 kraadi. Olin ainuke inimene, kes kasutas ujumise soojendust, sest keegi teine ei tahtnud nii koleda ilmaga nina teglist välja pista. Vette läksin mõttega, et te võistelge, küll ma tulen. Ei tahtnud Yokohama kordust. Aeg oli enam-vähem sama, aga endal oli parem olla.“

"Ratas oli raske,“ jätkas Juursalu. "Olin jalgadest täiesti jõuetu, aga rada ise oli kiire. Teistega võrreldes oli rattaaeg täiesti kena. Õnneks läks ilm kuivaks ja teed kuivasid ära. Jooks oli põhimõtteliselt ühel sirgel edasi-tagasi, kus nägi, et lõppu ei tule ega tule. Päike, mis siin on väga intensiivne, otsustas end ka sisse lülitada. Jooksin kehvasti, kuigi tossud sain jalga kõige nobedamalt. Nägin enda ees neljandal ja viiendal kohal olnud triatleete ja tean, et ühest neist jooksen kiiremini, aga täna lihtsalt ei jaksanud. Finišis selgus, et teistelgi oli seekord kuidagi eriti raske.“

Võidu teenis poolatar Marta Dzieciatkowska ajaga 1:07.38. Teisena lõpetas prantslanna Emilie Gral (+0.20) ja kolmandana võitja kaasmaalanna Monika Belczewska (+1.50).

Allikas: Eesti Triatloni Liit (triatlon.ee)

Foto: erakogu