Laura-Liis Juursalu sai paratriatloni EM-il kaheksanda koha

Naiste paratriatloni edetabelis on Juursalu 13. kohal

Madriidis peetud paratriatloni Euroopa meistrivõistlustel teenis äsja kvalifitseerimise läbinud Laura-Liis Juursalu S5 kategoorias kaheksanda koha, kogudes ühtlasi Pariisi paralümpiamänge silmas pidades olulisi World Triathlon reitingupunkte.

Kuna Madriidis oli vee pH tase ebasobiv, muudeti võistlus duatloniks, kus esmalt tuli joosta 2,5 kilomeetrit, seejärel sõita rattaga 19 kilomeetrit ja lõpuks veel joosta viis kilomeetrit.
Euroopa meistriks krooniti inglanna Claire Cashmore ajaga 1:05.09. Hõbemedali sai kaela ukrainlanna Alisa Kolpakchy (1:05.27) ja pronksmedali prantslanna Gwladys Lemoussu (1:07.35). Juursalu finišeeris ajaga 1:19.18 ning pälvis kaheksanda koha.

"Alustasin esimest jooksu liiga hoogsalt, sestap olid rattadistantsil jalad täitsa pehmed,“ ütles Juursalu võistluse järel. "Rattaraja alguses oli kohe kerge tõus ka, kuhu otsa sain väga vaevaliselt. Vahetusalas ajasin kogemata naabri kasti ümber ja seejärel iseenda oma. Teises vahetusalas mässasin tossupaeltega. Viimases jooksus vaevlesin 3,5 kilomeetrit pistmistunde käes, aga kõige olulisem on see, et kogusin siit olulisi reitingupunkte.“

Naiste paratriatloni edetabelis on Juursalu nüüd 13. kohal. Paris 2024 paraolümpiamängudele pääsevad üheksa naist, põhinimekirja mittepääsemise korral saab Juursalu taotleda “uue lipu” kohta.