Laupäeval toimub ratastoolikurlingu teine näidistreening

Ratastoolikurlingu näidistreening toimub laupäeval kell 13:00 Tondiraba jäähallis, kohtade arv on piiratud

Eesti Paralümpiakomitee korraldab koostöös Eesti Curlingu Liiduga laupäeval, 16. aprillil kell 13:00 Tallinnas, Tondiraba jäähallis ratastoolikurlingu näidistreeningud. Esimene näidistreening toimus kolmapäeval ning osutus menukaks.

Näidistreeningule on oodatud kõik ratastoolikasutajatest huvilised. Üritus on osalejatele tasuta. kuid kohtade arv piiratud, seega on vajalik eelregistreerimine.

Laupäeval, 16. aprillil toimub näidistreening kell 13:00 (kuni 15 osalejat)
Registreerimine: https://forms.gle/3BokKzJu3EeHDCLd9

Ratastoolikurling sobib kõikidele ratastoolikasutajatele, kes kontrollivad oma käte tööd. Avatud treeningutel avaneb hea võimalus ratastoolikurlingut proovida ning põneva mänguga lähemalt tuttavaks saada.

Eestit ratastoolikurlingu koondis osales märtsis Pekingi taliparaolümpiamängudel. Segavõistkonna koosseisu kuulusid Lauri Murašov, Kätlin Riidebach, Signe Falkenberg, Mait Mätas ja kapten Andrei Koitmäe. Koondise peatreener on kanadalane Chris Bowden, abitreenerina oli koondisega kaasas Ain Villau. Esmakordselt paraolümpial kaasa löönud Eesti koondis teenis üheteistkümne võistkonna konkurentsis kümnenda koha, kogudes kümnest mängust kolm võitu ja seitse kaotust.

Eesti koondise mängija ja Eesti Paralümpiakomitee peasekretäri Signe Falkenbergi hinnangul vajab Eesti ratastoolikurling ala edasiviiimiseks rohkem mängijaid, et seeläbi tekiks laiem kandepind ja tihedam konkurents. 2026. aasta taliparaolümpiamängud toimuvad Milanos.  

Täname Invaru toreda koostöö eest!

Lisainfo ratastoolikurlingu kohta:
https://www.paralympic.ee/et/spordialad/ratastoolicurling/28