Kurtide orienteerumise MM algas sprindiga Stockholmis

Vare ja Landar said 15. koha, veteranid lõpetasid esikolmikus

Kolmapäeval, 30. augustil algasid Stockholmis viiendad kurtide orienteerumise maailmameistrivõistlused, millest võtavad osa 58 sportlast 12 eri riigist. Eesti koondis on esindatud nelja orienteerujaga põhiklassis ja kolme sportlasega veteranide klassides.

Avapäeval joostud sprint oli tehniliselt keeruline tehisaedade tõttu, mis muutis jooksjatele teevalikute tegemise keeruliseks. Kõik meie orienteerujad tegid tubli soorituse.

Meeste 2.2 km pikkusel 14 kontrollpunktiga rajal oli eestlastest parim Vaiko Vare, kes lõpetas 15. kohal (+4:04). Martin Viljasaar sai 18. (+4:48) ja Martin Betlem 22.  koha. Kokku tegi kaasa 28 osalejat. Võistluse võitis Nazar Levytskyi Ukrainast ajaga 12:34.

Vaiko Vare kommentaar oma sooritusele: "Ilm oli pigem jahedapoolne ning vihm tegi maapinna libedaks. Esimesse punkti jõudes libisesin pikali, mistõttu olin edasisel rajal ettevaatlikum. Rada oli piisavalt tehniline ja kaarti pidi hoolikalt lugema, et teaks, millist teevalikut teha. Mitteametlike tulemuste põhjal sain 15. koha ja olen tulemusega pigem rahul.“

Naistest osales oma elu esimesel orienteerumise MM-il Marja-Liisa Landar, kes südika soorituse järel lõpetas 2 km pikkuse 15 kontrollpunktiga raja 15. kohal (+6:49) 20 osalejaga võistluste võitis Sara-Elise Ruokonen Soomest ajaga 12:21.

Kõik Eesti veteranid lõpetasid esikolmikus: Merike Mändsoo võitis N55 klassi ja Ilvi Vare oli samas vanuseklassis kolmas. Matti Betlem võitis M60 klassi.

Neljapäeval jätkuvad võistlused super-sprindi teatevõistlusega, kus Eesti koondist esindavad Marja-Liisa Landar ja Vaiko Vare.