Kurtide olümpiamängudel alustavad täna rannavõrkpallurid, Eesti au kaitsevad Martin Sepp ja Mihkel Taaber

Eestlased kuuluvad ühte alagruppi Saksamaa, Iraani ja Jaapani paaridega

XXIV kurtide olümpiamängudel tehakse täna algust meeste rannavõrkpalli turniiriga, kus Eesti au esindavad Martin Sepp ja Mihkel Taaber. Rannavolleduot juhendab treener Edgar Liim.

Sepp ja Taaber kuuluvad B-alagruppi, kus nende vastasteks on sakslased Marko Sudy - Maximilian Schmidt, iraanlased Mehrad Keshavarz - Hesamoddin Khirandish ning jaapanlased Yuta Imai - Tatsuya Sei. Kokku asuvad kuldmedali nimel heitlema 17 paari. Mängupaigaks on UCS Ginasio Poliesportivo.

Sepp ja Taaber osalesid üheskoos kurtide olümpiamängude rannavõrkpalliturniiril 2013. aastal Sofias ning pälvisid 9.- 13. koha. 2017. aastal lõpetas Sepp koos Jaan-Sulev Öpikuga Samsunis 9.- 16. kohal.

Seekord seavad Sepp ja Taaber eesmärgiks koha veerandfinaalis ning soovivad Eesti au väärikalt kaitsta.

Martin Sepp alustas tõsiselt võrkpalliga tegelemist 2010. aastal. Juba aasta hiljem osales ta esmakordselt kurtide võrkpalli EM-il Türgis ning veel kaks aastat hiljem kurtide OM-il Sofias. Spordipisiku sai ta kaasa oma isalt. "Isa viis mind alati erinevaid võistlusi vaatama (kergejõustik, korvpall, võrkpall, rannavõrkpall, tennis jne), ta oli varem sportlane ja käib siiani aktiivselt sporti tegemas, eriti tennist ja võrkpalli mängimas,"  meenutas ta.

Igapäevaselt jälgib Sepp rannavõrkpalli, korvpalli, saalivõrkpalli, tennist ja e-sporti. Tema lemmiksportlased on Robert Täht, Albert Hurt, Giba ja Norra rannavõrkpallurite duo Anders Mol - Christian Sørum.

Igapäevatööd teeb Sepp Telia klienditeenindajana, suheldes klientidega chati vahendusel. Lisaks rannavõrkpallile mängib ta regulaarselt saalivõrkpalli ja discgolfi. Teiste inimestega suheldes proovib ta alati rohkem mõista ja vähem kritiseerida.

Mihkel Taaber alustas spordiga juba kõhikooli päevil. "Õppisin Tartu Hiie Koolis, käisin vähemalt kaks korda nädalas täiskasvanute korvpallitrenni ja võrkpallitrenni vaatamas ning sain juba siis väikse poisina aru, et korvpall on just minu spordiala ja tahan sellega tegeleda kogu elu. Vahetundide ajal haarasin palli ja mängisin. Samuti mängisin ma kodus koos vendade ja õdedega. Siis jäin silma ka oma kehaline kasvatuse õpetajale Priit Bergile, kes nägi mind mängimas ja kutsus oma korvpallitrenni. Olen talle siiani selle võimaluse eest talle tänulik. Tänu Priidule arenesin kiiresti ja õppisin palju uut. Olen palju käinud kuuljate korvpallivõistlusel, kus olen saavutanud väga häid tulemusi. Siiamaani ei suuda ilma spordita elada, sport on minu elu," meenutab Taaber oma sporditee algust. "Rannavõrkpalliga alustasin kümme aastat tagasi ja mängin siiani."

Taaberi lemmikud pärinevad samuti korvpalliplatsilt. "Noorena oli minu suurimaks eeskujuks LeBron James, lemmikklubiks Tartu ÜlikoolI/Rock ja nende superstaarid Tanel Tein ja Gert Kullamäe. 

Igapäevaselt töötab Taaber ehitajana, samuti leiab ta aega jõusaalis. Sooja ilmaga meeldib talle koos sõpradega nii korvpalli kui ka rannavõrkpalli mängida. Igapäevaelus lähtub ta põhimõttest "tasa sõuad, kaugele jõuad".

Fotol vasakult: Mihkel Taaber, treener Edgar Liim ja Martin Sepp

Foto: Veljo Poom