Kristo Priks sai tasavägises võistluses kirja üldvõidu

Tegemist oli Eesti seni kõige parapurjetajate rohkema regatiga

Parapurjetajad pistsid 31. maist kuni 2. juunini rinda meistritiitli nimel Kalevi jahtklubi meistrivõistlustel. Võistlusarvestus jagunes eri tasemete, alustajate ja proffide vahel, alustajad sõitsid ümberistumisega kahes laevastikus, kuld- ja hõbelaevastikus. Treener ja võistluse läbiviija meie rajal oli olümpiasurfar, oma neljandatele mängudele valmistuv Ingrid Puusta.

Reedel algas päev korralike idakaarte tuultega, kahepaatidesse istusid uued purjetajad Aleksandra Keller Sidney purjetamise olümpiavõitja Jyrki Järviga ning Liina-Maria Lõhmus Eesti purjetamise grand old man Alar Volmeriga. Mõlemal neiul jätkus oma paariliste ja sõidukogemuse kohta vaid kiidusõnu: Aleksandra sai pidevalt roolida ja Maria rõõmustas uue kogemuse üle. Sellest seeriast viis võidu tasa olevate punktidega küll koju Maria, kelle sõiduvõit oli viimane. Hiljem müristas ja lõi välku, mis sundis purjetajaid Sailors Home kohvikusse siestale. Pärastlõuna reipas tuules kihutasid juba järgmised, kogenenumad kahesed võistkonnad: Haive Peterson Järviga ning Monika Kisand Volmeriga. Monika tuli viie sõidu kokkuvõttes esikohale.

Laupäev ja pühapäev olid meie Hansa proffide päralt, karusselli lisandus Läti võistleja Aleks Kirsteins, kes meie meestele juba mitu head aastat konkurentsi pakkunud. 11 väga tasavägist võistlussõitu selgitasid duellil Priksi ja Krusbergi vahel tiitlivõitjaks Kristo Priksi.

Tegemist oli Eesti seni kõige parapurjetajate rohkema regatiga.

Täname Eesti Paralümpiakomiteed ja Graanul Investi.

Autor: Külli Haav