Kristo-Adam Priks ja Aadu Särev osalevad parapurjetamise Põhjamaade meistrivõistlustel Stockholmis RS Venture Connect klassis

Võistlused peetakse sprint-formaadis

Kristo-Adam Priks ja Aadu Särev osalevad eeloleval nädalavahetusel Stockholmis, Saltsjöbadenis toimuvatel Põhjamaade parapurjetamise meistrivõistlustel RS Venture Connect kahemehepurjekate klassis.

Võistlused toimuvad sprint-formaadis, mille kohaselt läbivad kõik osalejad raja ükshaaval sama paadiga. Põhjamaade meistrivõistlusteks valmistumisel aitasid mehi Kalevi Jahtklubi treenerid Sten-Markus Andresson ja Märten Mikk, kohapeal jagavad õpetussõnu 2000. aasta olümpiavõitja soomlane Jyrki Järvi ning korraldajate poolt parapurjetajaid nõustama kutsutud hollandlane Christoffel van Nees. Võistkonna asjaajajaks on Külli Haav.

Priksi ja Särevi jaoks on tegemist esimese võistlusega RS Venture Connect kahemehepurjekal. Priks tegeleb parapurjetamisega viis aastat ning võistleb Hansa paadiklassis, Särev on purjepaadiga merel käinud paarkümmend korda. RS Venture purjekaga meestel varasemat kogemust pole ning sestap seatakse Stockholmis peamiseks sihiks õppida ja purjetamisest mõnu tunda. Korraldajate kinnitusel soovitakse hoida võistluste lävepakk võimalikult madal, et kõikidel purjetamise põhialuseid tundvatel sportlastel oleks võimalus kaasa lüüa.

"Selle paadiga meil kogemust pole, seega ei oska võistlusteks koha mõttes eesmärke panna. See on meie esimene võistus RS Venture paadiga. Paat on suur ja võrdlemisi kohmakas ja kõik võtab aega, seepärast on oluline kõik liikumised ja pöörded väga täpselt ette mõelda. Peamine on voolavuse hoidmine - kui see kaob, siis muutub paat juhitamatuks. Tegemist on tugeva tuule paadiga," sõnas Priks. Seejuures ei ole RS Venture Connect purjekas ehitatud parapurjekaks, vaid hoopis algajatele perega pikniku pidamiseks. Parapaadi puhul on lisatud kiil ja juhtimisisüsteem, mis tõstab purjeka kaalu 120-130 kilogrammini ning see muudabki paadi juhtimise keeruliseks.