Teisipäeval toimus rahvusvaheline boccia koolitus mängijatele, juhendajatele ja kohtunikele

Koolitus toimus OSMOSIS projekti raames

Teisipäeval toimus Tallinna Puuetega Inimeste Koja ruumides rahvusvaheline boccia kolitus, mille viisid läbi Poola Boccia Spordiliidu asepresident Beata Dobak-Urbanska ning alaliidu president ja Rahvusvahelise Boccia Spordiliidu (BISFed) juhatuse liige Romuald Schmidt.

Boccia on paraolümpiaspordiala keskmisest sügavama puudega inimestele. Lisaks on see sportmäng suurepärane aktiivse aja veetmise võimalus. Aktiivne võimaldab osaleda kõikide inimestega võrdselt aktiivse eluviisi harrastamisel, mis parandab elukvaliteeti ning tõstab enesekindlust. Bocciat võivad mängida kõik huvilised, kuid erilise populaarsuse on see mäng leidnud sügava ja liitpuudega inimeste hulgas.

Koolitusele olid oodatud kõik keskmisest sügavama liikumispuudega inimesi ja neid tugiisikuid, kes tunnevad, et võiksid mängida, juhendada ning panustada raskema puudega inimeste sporti ja liikumisharrastusse Eestis!

Koolituse teemad:
a. Boccia, sissejuhatus – ajalugu, organisatsioonilised struktuurid, sport ja rehabilitatsiooni aspektid
b. BISFed (Rahvusvaheline Boccia Spordiliit) reeglid 2021–2024
c. Väljak, varustus - pallid, rennid jt. vahendid
d. Kohtuniketöö baasinformatsioon.
e. Klassifikatsioon BISFedi järgi
f. BISFed võistlussüsteem
g. Nõuanded juhendamiseks
h. Praktilised mänguharjutused

OSMOSIS projekt keskendub sporditurunduse jõu kasutamisele uuendusliku lähenemisviisina puuetega inimeste sotsiaalse kaasatuse ja võrdsete võimaluste suurendamiseks. Projekti rahastab Euroopa Liidu Erasmus programm.

Eestis arendab bocciat Eesti Invaspordi Liit ning Eesti Paralümpiakomitee.