Kadri Vinni sooritas oma koera Lillyga edukalt sõnakuulelikkuse eksami

Koerasportlane Kadri Vinni sooritas koos oma neljajalgse sõbra Lillyga laupäeval edukalt sõnakuulelikkuse (SK1) eksami ja saab asuda järgmise taseme SK2 klassiks ettevalmistusi tegema.

Kadri Vinni on tubli ja pealehakkaja naine, kellel on liikumispuue ning kes kasutab liikumiseks rulaatorit. "Esimest korda koeraspordiga tutvust 17 aastat tagasi, kui meie perre tuli esimene landseeritõugu koerakutsikas Roxy. Tookord imetlesin koerte tahet inimesega koostööd teha, kuid meie teekond lõppes vaid paari koertekooli tunni külastusega. Tõsisemalt olen koeraspordiga tegelenud kümme aastat - sattusin kokku treeneriga, kes suudab puude ja abivahendi asemel näha eelkõige inimest. Esimeste ametlike tulemusteni kulus koer Zannaga kolm aastat tööd. Temaga tegime ära ühiskonnakõlbulikkuse testi. Koer Monaga hakkasime juba proovima erinevaid koeraspordialasid. Eriti on mul vedanud oma viimase koera Lillyga, kelle töötahe on andnud mulle võimaluse ka väljaspool kodu võistlemas käia," meenutas 34-aastane Vinni koeraspordiga alustamist.

Vinni sõnul küsivad inimesed temalt sageli mida koerasport talle annab. "Kõige lihtsam vastus on see, et vabaduse olla mina ise ja teha midagi, mis mulle tõesti meeldib ja silma särama paneb! Koeral pole ju vahet, kas sa liigud imelikult või kasutad liikumiseks hoopis abivahendit," sõnas ta.