Käärikul toimus juba kolmas parasportlik nädalavahetus

Huvilised said proovida kümmet erinevat spordiala

23.- 26. mail toimus Kääriku Spordikeskuses kolmandat korda parasportlik nädalavahetus puuetega lastele. Kokku osales 19 noort spordihuvilist koos saatjate ja tugiisikutega.

"Kääriku Puhke- ja Spordikeskus võttis oma sooja südamega vastu paraspordi pika nädalavahetuse, mida korraldasime noortele. Nelja päeva jooksul oli osalejatel võimalik proovida tervelt kümmet paraspordiala - see on peaaegu pool paralümpiamängude kavas olevast paraspordialade nimekirjast! Eesti Paralümpiakomiteel on sellise nädalavahetuse ja teiste sarnaste sündmustega üks kindel eesmärk – tutvustada paralümpialiikumist kogu ühiskonnale. Kui me räägime füüsilisest liikumisaktiivsusest, siis kehtivad ju kõikidele samad reeglid. Liikumine teeb head nii kehale kui meelele. Siinkohal ei ole mingit vahet, mitu kätt, jalga, silma- või kõrvapaari töös on," selgitas Eesti Paralümpiakomitee spordiharrastuse juht Kaia Kollo.

"Siiralt loodan, et iga kord, kui parasporti ja puudega inimeste liikumisharrastust tutvustame, astume jälle sammukese edasi teadlikuma ühiskonna suunas. Kes teab, võib-olla meenutab mõne aasta pärast mõni eestlasest paralümpiasportlane, kuidas tema teekond sai alguse just Kääriku parasportlikust nädalalõpust, olümpiapäeval mõne paraspordiala proovimisest või mõnest muust pisikesest, kuid elumuutvast vihjest paraspordi olemasolu kohta," lisas Kollo.

"Sellise nädalavahetuse õnnestumisteks on hindamatu väärtusega need treenerid ja spordiinimesed, kes sõidavad kohale Eestimaa teisest otsast kasvõi paariks tunniks, et anda noorele eduelamus oma valdkonna paraspordialal ning märkamatult süstida spordipisikut, enesekindlust ja teotahet. Lisaks ei oleks mõeldav sellise sündmuse korraldamine ilma tugiisikuteta, kellel oli selleks siis vend, sõbranna, isa, ema või tugiisik. On väga oluline mõista, kus ja millal on tugiisiku olemasolu vajalik, et treener saaks keskenduda sportimise ja juhendamise detailidele. Kui saame aru, et sarnaselt tavaspordile peidab ka parasport endas vägevaid emotsioone ning läbi selle on võimalik muuta kellegi elusid, siis oleme taas astunud sammukese inimlikuma ühiskonna suunas," lõpetas spordiharrastuse juht.

Parasportlikku nädalavahetust toetasid ja aitasid läbi viia Malta Ordu Sihtasutus Eestis, G4S Eesti, Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut, Toyota Baltic, Rainer Terras ja Eesti Sulgpalliliit, Margit Tamm ja Eesti Lauatennise Liit, Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi, paratriatlonist Laura-Liis Juursalu, Tartumaa Spordiliit, Eesti Curlingu Liit, Vladislava Oleinik, Getter Marie Lemberg, Kristi Vaher ja Endre Varik ning EPK poolt Alar Õige, Kaia Kollo, Keit Jaanimägi ja Indrek Petersoo.

Fotod: EPK arhiiv