Istevõrkpallurid panid ennast rannaliival proovile

Möödunud nädalavahetusel 26. ja 27. juulil toimus Jurmalas sealse rehabilitatsioonikeskuse territooriumil istevõrkpalli rannavolle turniir Jaunkemeru Cup 2019, kus oli kohal ka Eesti esindus koosseisus Ivar Liiv, Tarmo Lepik ja Margus Hoop.

Jurmala Jaunkemeri rehabilitatsioonikeskus on investeerinud puuetega inimeste sportimisvõimalustesse ning tänu sellele on seal olemas kahe liivaplatsiga istevõrkpalli väljakud. Eesti istevõrkpallurid sooviksid sellist väljakut ka Eestisse rajada, et saaks õigetes tingimustes trenni teha.

Turniirile oli kohale tulnud üheksa võistkonda, kellest neli oli Lätist, kolm Leedust, üks Kashastanist ja üks Eestist. Võistkonnad jagati kahte alagruppi ning kõigepealt mängiti läbi alagrupp ning seejärel veerandfinaalid ja kohamängud. Turniiri mängiti Soome reeglitega ehk ühe võistkonna eest oli väljakul kolm mängijat. 

Eesti võistkonna eestvedaja Ivar Liiv ütles turniiri järgselt, et turniirile mindi pigem kogemusi saama, sest sellistel rahvusvahelistel turniiridel on varasemalt ainult mõnel korral käidud. Lisaks olid nii Läti kui ka Leedu võistkondade mängijad osalenud nädal varem Budapestis toimunud saali istevõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel. Liiv nentis, et lõppkokkuvõttes osutus turniir väga kõrgetasemeliseks ning turniiri ülemise poole võistkondadele jäädi alla tehnilises pooles. Turniir lõpetati kaheksanda kohaga.

 

Peamised erinevused tavalise ja istevõrkpalli vahel:

  1. Peamine erinevus on selles, et istevõrkpalli mängitakse istudes ning mängides peab istmik või torso olema põrandaga puutes.

  2. Väiksem väljak ja madalam võrk. Tavaline väljak on 9x18m, istevõrkpalli väljak 6x10m. Tavaline võrgu kõrgus meestel 2.43m ja naistel 2.24m, istevõrkpallis meestel 1.15m ja naistel 1.05m.

  3. Istevõrkpallis arvestatakse mängija positsiooni tema istmiku mitte jalgade järgi.

  4. Istevõrkpallis võib pallingut (servi) blokeerida.

 

Istevõrkpalli saali ja rannavolle erinevused:

  1. Rannavolle väljak on väiksem - 4x8m.

  2. Rannavolles on väljakul kolm mängijat (tavalises rannavolles kaks).

  3. Rannavolles käivad mängijad pallimas kindlas järjekorras, kuid väljakul ei pea liikuma ning võib mängida terve mängu samal positsioonil. 

  4. Rannavolles ei tohi treener mängu ajal juhendada.

  5. Rannavolles pannakse liivale peale kate, millel mängitakse.

 

Foto: Sitting Volleyball Team Latvia Facebook