GALERII! Eesti ratastoolikurlingu koondis saavutas MMil kaheksanda koha

Eesti ratastoolikurlingu võistkond saavutas Šotimaal toimunud maailmameistrivõistluste üldarvestuses kaheksanda koha ning kindlustas endale edasipääsu järgmise aasta MMile.

Selle aasta MMil teenis Eesti ratastoolikurlingu võistkond oma esimesed viis Pekingi 2022. aasta paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti. Paraolümpiamängudele pääseb 12 järgmise kolme aasta jooksul kõige rohkem kvalifikatsioonipunkte teeninud võistkonda.

Ratastoolikurlingu võistkonna liige ja Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg tõi võistluse tulemust kommenteerides välja, et kuigi Eesti koondis on harjutanud vaid neli aastat ning paljudel vastastel on ette näidata palju suurem mängukogemus, sh ka tiitlivõistlustel, said Eesti ratastoolisportlased maailma tippudega mängida võrdselt ja anda neile hea lahingu.

“Meie jaoks oli tegemist esimese kõrgetasemelise tiitlivõistlusega ning esindada Eestit niivõrd kõrgel tasemel ja võistelda maailma parimate ratastoolikurlingu koondiste vastu on suurepärane tunne! Oleme väga õnnelikud selle võimaluse üle - see annab meile kindlasti väga palju motivatsiooni, et jätkuvalt treenida ja tugevdada oma taset. Meie edus ei saa muidugi alahinnata ka kaasaegse Tondiraba jäähalli rolli, sest sealsed tingimused kurlingu mängimiseks on maailmatasemel ning lisaks vastab jäähall väga hästi ka ratastoolisportlaste vajadustele,” ütles Falkenberg.

Eesti võistkonna koosseisus võistlesid kapten Viljar Villiste, abikapten Andrei Koitmäe, Ain Villau, Signe Falkenberg ja varumängija Lauri Murašov. Eesti koondise peatreener on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.

Tänavuse MMi tulemusena sai Eesti ratastoolikurlingu koondis koha MMi A-grupis ja seega ka pileti järgmise aasta maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad Šveitsis, Wetzikonis. Turniiri käigus üheteistkümnest peetud kohtumisest võitsid Eesti sportlased viis ja kaotasid kuus.

Ratastoolikurlingu maailmameistriks tuli Hiina võistkond, kes alistas finaalkohtumise käigus Šotimaa. Kolmanda koha ja MMi pronksmedali said Korea sportlased. Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel osales kokku 12 maailma parimat võistkonda, riikidest olid esindatud Kanada, Ameerika Ühendriigid, Hiina, Saksamaa, Korea, Norra, Venemaa, Šotimaa, Slovakkia, Šveitsi, Läti ja Eesti.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse segavõistkondades, vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest.

Fotod Eesti ratastoolikurlingu võistkonnast Šotimaal toimuval MMil: https://photos.app.goo.gl/Se63ZtoC2KYbExmD9 (fotod: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon)

Marina Bachmann
Eesti Curlingu Liit
+372 56456600
marina@curling.ee

 

Foto: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon