GALERII! Eesti ratastoolikurlingu koondis alistas MMil Hiina ja Saksamaa

Eesti ratastoolikurlingu võistkond saavutas eile Šotimaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel kaks olulist võitu ning tõusis edetabelis 8. positsioonile.

Tiitlivõistluse esimese võidu saavutas Eesti võistkond MMi liidri, Hiina koondise üle, kelle jaoks kujunes eestlaste võit turniiri esimeseks kaotuseks. Pingeline ja tasavägine kohtumine lõppes Eesti ratastoolikurlingu võistkonna võiduga tulemusega 7:6. Võidu tõi viimane kaheksas voor, kus Eesti sportlased said kolm punkti. Õhtuses mängus alistas Eesti ratastoolikurlingu koondis ka Saksamaa esinduse tulemusega 7:6.

Kahe võiduga õnnestus võistkonnal murda kaotuste seeria, seni pidid eestlased tunnistama USA, Venemaa ja Slovakkia paremust.

Mängude tulemusi kommenteerides sõnas Eesti koondise kapten Viljar Villiste, et kuigi turniiri algus ei kujunenud ootustele vastavaks, on võidud toonud tagasi enesekindluse ja hea tunde. “Tunne on väga hea! Turniiri alguses ei õnnestunud meil oma parimat mängu näidata, kuid nüüd on tunne õige ja loodetavasti saame sellega ka jätkata. Meie jaoks on see esimene MM ja võistelda niivõrd kõrgel tasemel on suurepärane tunne,” sõnas Villiste.

Täna kohtub Eesti ratastoolikoondis Norra ja Korea võistkondadega. Hetkel on eesti võistkonnal viiest kohtumisest kirjas kaks võitu ja kolm kaotust ning 12 võistkonna konkurentsis jagatakse Korea võistkonnaga 8. kohta.

Võistkonna esmane eesmärk on jääda püsima maailmameistrivõistluste A-gruppi ehk tulla üheksa parima hulka. Eesti võistkonna koosseisus võistlevad kapten Viljar Villiste, abikapten Andrei Koitmäe, Ain Villau, Signe Falkenberg ja varumängija Lauri Murašov. Eesti koondise peatreener on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.

Eesti ratastoolikurlingu koondis on MMiks harjutanud ligi neli aastat. Tänavuste maailmameistrivõistluste tulemuste põhjal on sportlastel võimalik teeninda olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte ja lunastada pääse 2022. aasta Pekingi paraolümpiamängudele.

Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlused toimuvad Šotimaal, Stirlingus. Võistlustel osaleb 12 maailma parimat võistkonda, riikidest on esindatud Kanada, Ameerika Ühendriigid, Hiina, Saksamaa, Korea, Norra, Venemaa, Šotimaa, Slovakkia, Šveitsi, Läti ja Eesti. Maailmameistrivõistlused kestavad kuni 10. märtsini, mil toimuvad finaalkohtumised ja selgub ratastoolikurlingu maailmameister.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse segavõistkondades, vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest.

Võistluse koduleht ja mängude tulemused: http://www.worldcurling.org/wwhcc2019
Fotod Eesti ratastoolikurlingu võistkonnast Šotimaal toimuval MMil: https://photos.app.goo.gl/Se63ZtoC2KYbExmD9 (fotod: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon)


Marina Bachmann
Eesti Curlingu Liit
+372 56456600
marina@curling.ee  

 

foto: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon