Falkenberg ja Mätas lõpetasid ratastoolikurlingu segapaaride MM-i lisavoorus 10:7 võiduga Itaalia üle, kuid sõelmängudele ei pääsenud

Eesti kurlingupaar oli oma alagrupis viies ja üldkokkuvõttes kümnes

Signe Falkenberg ja Mait Mätas said Kisakallios toimuval esimesel ratastoolikurlingu segapaaride MM-i alagrupiturniiri viimases mängus lisavooruga 10:7 võidu Itaalia üle  Tulemus andis alagrupis viienda ning üldkokkuvõttes kümnenda koha, kuid ei võimaldanud jõuda sõelmängudele.

Falkenberg ja Mätas võitsid kaheksast alagrupimängust neli ja kaotasid samuti neli. A-alagrupi võitis Ungari 6 võiduga, järgnesid Rootsi ja Itaalia 5, Lõuna-Korea ja Eesti 4 ning Šveits, Šotimaa, Soome ja Jaapan 3 võiduga. B-alagrupis kogus Norra parimana 7, Läti 5, USA, Slovakkia, Saksamaa ja Taani 4, Kanada ja Tšehhimaa 3 ning Türgi kaks võitu. Veerandfinaalides lähevad vastakuti Rootsi - USA ja Itaalia - Läti, paaride võitjad kohtuvad poolfinaalides omakorda Norra ja Ungariga.

Signe Falkenbergi hinnangul võib turniiriga kokkuvõttes rahule jääda. "Võitsime pooled mängudest ning olime väga tasavägises alagrupis edasipääsule lähedal. Kui oleksime eile suutnud Ungarist jagu saada, siis olnuks koht veerandfinaalis ja kuue parema hulgas tagatud. Sellele vaatamata võime oma esitustega rahule jääda," tõdes ta.

"Oli igati tubli nädal. Taseme poolest ületasime ennast, kuid stabiilsusest jäi veidi puudu. Nädala jooksul arenes Eesti võistkond kõige enam: võime julgelt öelda, et turniiri alustas ja lõpetas kaks täiesti erinevat võistkonda. Olime edasipääsule erakordselt lähedal - eilses mängus Ungariga maksis üks mänguvoor meile lõpuks nii edasipääsu kui alagrupi esikoha," lisas võistkonna treener Harri Lill.

Ratastoolikurlingu segapaaride MM korraldati esmakordselt, ala on lisatud ka 2026. aasta taliparaolümpiamängude programmi. "Maailma Kurlinguliidu ja Rahvusvahelise Paralümpiakomitee jaoks oli esimene suurvõistlus ühtaegu huvitav ja positiivne kogemus. Mõlemad jäid väga rahule. Uus distsipliin toimib kuna mäng on vaatemängulisem, lühem, kiirem ja rohkem huvitavaid seise loov kui tavaline ratastoolikurling ning sobib seetõttu väga hästi telemaastikule," leidis Lill.

Turniiri käiku on võimalik jälgida lehelt https://worldcurling.org/events/wwhmdcc2022