Esimesed kolm sportlast Tokyo 2020 paraolümpiamängudele on teada

Eesti Paralümpiakomitee juhatus kinnitas koha Tokyo 2020 paraolümpiamängudele ujujatele Susannah Kaulile ja Matz Topkinile ning kettaheitja Egert Jõesaarele.

Eesti sai Tokyo 2020 paraolümpiamängudele kolm ujuja kohta ning ühe kergejõustiklase koha. Ujujatest on koht kinnitatud Susannah Kaulil, kellel on täidetud Tokyo A-normid 50 m vabalt- ja 100 m seliliujumises ning Matz Topkinil, kellel on täidetud Tokyo A-normid 50 m selili- ning 50 m, 100 m ja 200 m vabaltujumises. Kergejõustiklase koht on kinnitatud Egert Jõesaarele, kellel on täidetud Tokyo A-norm kettaheites.

Kolmandale ujuja kohale kinnitatav nimi selgub juuli alguses. “Viimasele meeste kohale on meil kandideerimas kaks ujujat, kes samuti on täitnud A-normid. Otsuse saab teha juuli algul,” avab kaarte Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm. “Viimasele minutile on jäänud kandideerima veel pararattur ning ratastoolivehkleja. Ka nende osalemine selgub juuli alguses,” lisab Haukanõmm.

Tokyo 2020 paraolümpiamängud toimuvad 24. augustist kuni 5. septembrini 2021. Paraolümpiamängude programmi kuulub 23 spordiala, milles osalevad liikumis- nägemis- ja intellektipuudega sportlased.