Eric Tött võitis DSISO MM-i viimasel võistluspäeval 50 m vabaltujumises pronksmedali

Kokku võitisid Eesti sportlased Downi sündroomiga ujujate MM-il kaheksa medalit

Albufeiras lõppenud Downi sündroomiga ujujate ehk DSISO MM-i viimasel võistluspäeval võitis Eric Tött 50 m vabaltujumises pronksmedali.

Tött sai eelujumises tulemuseks 32,98 ja pääses seitsmenda ajaga finaali. Pingelise finaali lõpetas ta kolmandana, ujudes ajaks 32,08 ning edestades neljanda koha saanud sportlast kuue sajandiksekundiga.

Keira Rattur püstitas 50 m vabalt ujumises uue isikliku rekordi tulemusega 47,02 ja sai 30. koha. Paula Ploomi uut isiklikku rekordit tähistav aeg oli samal distantsil 50,15, mis andis 38. koha.

Meeste 50 m vabaltujumises sai Kaspar Paul Loik uue isikliku rekordiga 36.95 33. koha ning Hardi Pais tulemusega 49,08 63. koha.

Maria Rein lõpetas 100 m kompleksujumise eelujumise ajaga 1.43,77 ja pääses viiendana finaali, kus tulemuse 1.45,17 andis kokkuvõttes viienda koha.

Kaspar Paul Loik lõpetas 100 m kompleksiujumise eelujumise 10. koha ja uue isikliku tippmargiga 1.30,56.

Kokku võitsid Eesti sportlased DSISO MM-ilt kaheksa medalit: Keira Rattur võitis juunioride arvestuses ühe kuld- ja kaks hõbemedalit, Eric Tött ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit ning Maria Rein kaks pronksmedalit.