EPUL korraldas koolituse „Erivajadusega laps treeningul“
15.03.2025
Koolitus andis näpunäiteid erivajadustega laste märkamiseks, toetamiseks ja kaasamiseks treeningprotsessi
Eesti Paraujumise Liit (EPUL) korraladas 15. märtsil ujumistreeneritele ja õpetajatele koolituse „Erivajadusega laps treeningul“. Tegu on esimese selleteemalise koolitusega, millega EPUL annab oma panuse erivajadustega laste märkamiseks, toetamiseks ja kaasamiseks treeningprotsessi. Koolitusel osalejad olid erineva taustaga – lasteaiaõpetajatest saavutusspordi treeneriteni, mis näitab teema aktuaalsust ja selle vajalikkust erinevatel ujuma (ja mitte ainult) õpetamise tasanditel.
Koolituse korraldaja EPUL esindaja Urmo Pollisinski: "Spordis tagab tulemuslikkuse stabiilsus ja põlvest-põlve edasi antavad oskused, seda enam toimib see erivajadustega inimeste spordi juurde toomisel, seal hoidmisel ja tulemuste saavutamisel. Selle üheks oluliseks osaks on ka treenerid ja juhendajad. Kaisa on selle stabiilsuse ja järjepidevuse väga hea näide - ta on kolmanda põlve erivajadustega inimeste treener/juhendaja, kes alustas panustamist erivajadustega inimeste ujumisoskuste õpetamisesse juba gümnaasiumiõpilasena. Gümnasistina saadud kogemus ja emotsioonid on andnud talle indu oma teadmisi selles valdkonnas täiendada Tartu Ülikooli eripedagoogika erialal."
Huvikeskus Tallinna Huvikeskus "Kullo" sporditööjuht Katrin Arru: "KULLO ujumisõpetajad näevad oma igapäevatöös sellise koolituse vajadust. Enamuses üldhariduskoolides on väikeklassid, kus õpivad hariduslike erivajadustega lapsed. Kindlasti on üks enesetäiendamise motivaator see, et koolituste eest tasub tööandja. Antud koolitus aitab kaasa õpetajate teadlikkuse ja enesekindluse tõstmisel, et erinevates situatsioonides paremini toime tulla“.
Koolitaja Kaisa Pollisinski (TÜ Eripedagoogika, BA; EKR4 taseme ujumitreener):“Mul on hea meel, et huvi koolituse vastu on nii suur. On aru saada, et treenerid on valmis juurde õppima ning uusi lahendusi leidma. Iga laps on erinev ning ühte universaalset lahendust ei ole olemas. Mina andsin treeneritele esmased tööriistad, et nendega iseseisvalt edasi toimetada. Loodetavasti suurendavad need huvi ja entusiasmi ning erivajadustega laste kaasatust treeningtegevustesse“.
Koolituse korraldamisele aitasid kaasa Akelaks OÜ, Kadarbiku Köögivili, Tallinna Puuetega Inimete Koda, Õpisära OÜ ja Eesti Ujumisliit. Samuti suur tänu tööandjatele, kes toetasid oma inimeste enesetäiendamist.
Autor: Urmo Pollisinski (Eesti Paraujumise Liit)