Kaunist hingedeaega ja mõnusat advendiootust!

Vaatame viivuks tagasi Eesti paraspordi kogukonna tegemistele oktoobrikuus ja heidame pilgu eesootavale.

Kuni 8. novembrini on avatud kandidaatide esitamine EPK aasta sportlase ja treeneri valimiseks

Avatud on kandidaatide esitamine EPK aasta sportlaste ning treeneri valimiseks. Viimane päev kandidaatide esitamiseks on 8. november.

Nimekirja saab esitada kandidaate, kes on sportlaslikus konkurentsis (3+1) saavutanud märkimisväärseid tulemusi alljärgnevates võistluste kategooriates:

I kategooria: paraolümpiamängud, kurtide olümpiamängud;

II kategooria: Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) korraldatavad tiitlivõistlused, rahvusvahelise alaliidu tiitlivõistlused (POM programmi alad), kurtide KOM programmi tiitlivõistlused;

III kategooria: puudepõhise rahvusvahelise organisatsiooni tiitlivõistlused, rahvusvahelise alaliidu tiitlivõistlused (POM programmi mittekuuluvad alad), kurtide KOM programmi mittekuuluvate alade tiitlivõistlused.

Noorsportlaseks loetakse kuni 23-aastast (k.a) sportlast.

19. novembril toimub Tartus Suur Paraspordipäev

Pühapäeval, 19. novembril toimub Tartus Suur Paraspordipäev. Seekord liigutakse ja võisteldakse nii spordisaalis kui basseinis.

Tartu Linnavalitsuse, Tartumaa Spordiliidu ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös toimub Liikumisaastale pühendatud sarja Tartumaa Liigub Grande Finale, milleks ongi Suur Paraspordipäev. Päeva raames toimub kaks paraspordiüritust – erinevate paraspordialade tutvustus Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4) ning Eesti paraujumise meistrivõistlused Aura Veekeskuses (Turu 10). Kogu sündmus toimub ajavahemikul kell 11:00-15:00.

Parapordipäeva eesmärgiks on tuua kokku võimalikult palju puudega inimeste liikumisharrastuse edendajad (parasportlased, klubid, treenerid, entusiastid jt) eesmärgiga tutvustada erinevaid paraspordi võimalusi, tuua paraspordi juurde uusi harrastajaid ning kaasata Lõuna-Eestit tublisid inimesi tugevamini meie paraspordi kogukonda.

Paraspordipäevale on oodatud kõik suured ja väikesed liikumishuvilised, sarja Tartumaa liigub seitsme etapi osalejad, puudega inimeste sportimise ja liikumisharrastuse huvilised ning eelkõige puudega inimesed. Koos tehakse sporti, lavale tulevad erinevad treenerid ja esinejad, proovida saab erinevaid spordiabivahendeid puudega inimestele.

Ootame kõiki klubisid ja teisi paraspordiga seotud organisatsioone end paraspordipäevale tutvustama!

Kurlingumängijad alustasid B-taseme MM-i kahe võiduga

Eesti ratastoolikurling võistkond alustas MM-i B-taseme turniiri Kisakallios kahe võiduga: avamängus alistati Taani 9:7 ja seejärel Soome 7:6. Kolmandas mängus kaotati Poolale tulemusega 6:8.

Kokku osaleb B-tasemel MM-il 11 võistkonda, kes mängivad omavahel üheringilise turniiri, millele järgnevad poolfinaalid, pronksimäng ja finaal. Kolm medalivõitjat pääsevad kevadel Lõuna-Koreas toimuvale A-taseme MM-ile.

Ratastoolikurlingu võistkond sai Tallinnas viienda ja Wetzikonis kaheksanda koha

Eesti ratastoolikurlingu võistkond sai Tondiraba jäähallis toinunud VI rahvusvahelisel turniiril Tallinn Wheelchair International 2023 viienda koha.

Šveitsis, Wetzikonis toimunud rahvusvahelisel ratastoolikurlingu turniiril saavutas Eesti võistkond kaheksanda koha.

Laura-Liis Juursalu jätkas paratriatloni MK-sarja 8. kohaga

Malagas peetud paratriatloni maailma karika sarja etapil pälvis eestlanna Laura-Liis Juursalu naiste PTS5 klassis kaheksanda koha, teenides sellega punktilisa olümpiareitingu edetabelisse.

Juursalu hoiab hetkel paratriatloni olümpiareitingus 478,02 punktiga 12. positsiooni. Pariisi paralümpiale kvalifitseerumiseks on vaja kerkida üheksandaks.

Jelena Pipper sai parajõutõstmise MK-etapil neljanda koha

Jelena Pipper sai Kairos toimuval parajõutõstmise MK-etapil naiste -73 kg kaalukategoorias neljanda koha. Legendide arvestus oli Pipper teine, saades kaela hõbemedali nii parima tulemuse kui parima ürituse eest.

Pipperi tulemuseks märgiti teisel katsel tõstetud isiklik tippmark 69 kg, avakatsel sama raskus ei alistunud. Kolmas üritus 70 kg raskusega ebaõnnestus. Kokku teenis Pipper 69 punkti.

Võistkonnavõistluses sai Pipper koos Itaalia ja Gruusia sportlasega samuti neljanda koha, püstitades 70 kg uue isikliku tippmargi!

Ratastoolitennisistid tegid Leedus puhta töö

Leedus peetud Balti ratastoolitennisistide turniiril jõudsid poolfinaali kolm Eesti meesmängijat ja finaal oli eestlaste siseasi. Tasavägises finaalis alistas algul kaotusseisu jäänud Mait Mätas Urmo Voogla tulemusega 1:6, 6:3, 12:10. Poolfinaalis alistas Mätas Janno Kraavi 6;2, 6;2 ja Voogla Maksims Voroneckise (Läti) 6:3, 6:1. Kolmikvõitu Eesti siiski ei saanud, sest Voroneckis võitis kolmanda koha mängus Kraavi.

Karmen Vask saavutas karate MM-il 7. koha

24.- 29. oktoobril toimus Budapestis karate MM. Karmen Vask saavutas parakarates nägemispuudega sportlaste klassis võistles seitsmenda koha.

Tiia Innos sai pimelauatennise eliitturniiril üheksanda koha

Tiia Innos osales 26.- 29.oktoobrini Vilniuses toimunud pimelauatennise eliitturniiril Showdown European Top Twelve 2023, kuhu oli kutsustud 12 Euroopa parimat nais- ja meesmängijat.

Innos lõpetas avapäeva neljandal kohal, võites kuuest mängust viis. Teine võistluspäev kujunes Innose jaoks pöördeliseks ning turniiri lõpptulemuseks jäi üheksas koht.

Ingrid Heleen Uustalu ja Endre Varik osalesid Saaremaa kolme päeva jooksul

20.– 22. oktoobril toimus Saaremaal 50. korda Saaremaa kolme päeva jooks, millest võtsid osa ka parasportlased Ingrid Heleen Uustalu (SK Sparta) ja Endre Varik (SK ProRunner).

Nagu võistluse nimi ütleb, võisteldakse alates 1974. aastast toimuval Saaremaa kolme päeva jooksul kolmel järjestikusel päeval: avapäeval jookstakse 10 km, teisel päeval 16,195 km ja viimasel päeval 16 km, mis teeb kokku täispika maratoni ehk 42,195 km.

Uustalu osales võistlusel teist korda ning sai kirja aja 3:24.01 (46.22 (10 km) + 1:18.55 (16,195 km) + 01.18:42 (16 km)).

Varik lõi kolme päeva jooksul seitsmendat korda, ent ei saanud seekord tulemust kirja kuna pidi teisel päeval katkestama. Avapäeval läbis ta 10 km tulemusega 48.45 ning kolmandal päeval 16 km ajaga 1.26,47.

Spordiklubi Meduus korraldatav heategevuslik teateujumise toimub 25. novembril Nõmme ujulas

Spordiklubi Meduus poolt korraldatav heategevuslik 4x50€teateujumine toimub 25. novembril Nõmme ujulas. Olete väga oodatud!

Matz Topkin ja Richard Leib osalevad paraujumise MK-etapil Kairos

Matz Topkin ja Richard Leib osalevad 10.- 12. novembrini Kairos toimuval paraujumise MK-etapil. Topkin ujub 50 m vabalt ja 50 m selili, Leib 100 m vabalt ja 50 m selili.

Matvei Serednitskiy ja Alevtina Baranova osalevad paratantsu MM-il

Matvei Serednitskiy ja Alevtina Baranova osalevad 24.- 26. novembrini Genovas toimuval paratantsu MM-il. Üheskoos võisteldakse Combi Freestyle arvestuses, lisaks osaleb Serednitskiy kolmes üksikkava arvestuses.

EELVAADE NOVEMBRI SÜNDMUSTELE

17. novembril toimub ratastolikurlingu avatud uste päev

Reedel, 17. novembril kell 12:00 toimub Tondiraba jäähallis ratastoolikurlingu avatud uste päev.

Üritus on osalejatele tasuta, kohtade arv aga piiratud kuni 15 osalejaga!

18. novembril toimuvad Võrus Eesti meistrivõistlusted paarisboccias

Eesti meistrivõistlused paarisboccias peetakse laupäeval, 18. novembril kell 11:00 Võru Spordikeskuses.

OLULINE INFO

Info sportimisvõimaluste kohta

Sportimisvõimaluste kohta on üleval info EPK kodulehel. Palun vaadake üle oma organisatsiooni info, et saaksime seda huvilistele jagada.

Eesti Paralümpiakomitee kuukiri ilmub iga kuu viiendal päeval (juhul kui viies kuupäev langeb nädalavahetusele või riiklikule tähtpäevale, siis esimesel järgneval tööpäeval). Palun Teil oma tegemistest ja teadetest, mida soovite kuukirjas avaldada, teada anda iga kuu kolmandaks kuupäevaks meiliaadressil indrek@paralympic.ee