EPK infokiri - märts 2023

EPK infokiri - märts 2023

06.03.2023

Tere head sõbrad!

Kevad hakkab vaikselt kohale jõudma ja seega on paras aeg teha põgus tagasivaade küünlakuu tegemistele Eesti paraspordi kogukonnas.

Ratastoolikurlingu segapaar Mätas – Riidebach alustas Kanadas MM-turniiri

Kanadas alanud ratastoolikurlingu MM-il löövad segapaaride arvestuses kaasa Eesti paraolümpiamängude kogemusega kurlingumängijad Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.

Võistlema asusid 19 maailma parimat kurlingupaari. Mängijad on jagatud kahte alagruppi, Eesti kurlingupaar mängib A-alagrupis, kus vastasteks on Hiina, Slovakkia, Norra, Poola, Šotimaa, Soome, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide esindused.

Eesti alustas kaotustega Hiinale 6:10 ja Slovakkiale 5:6 ning alistas seejärel Norra 11:2.

Lisainfo ja vajalikud lingid võistluste jälgimiseks: https://www.paralympic.ee/et/eesti-kurlingumangijad-alustavad-voistlemist-maailmameistrivoistlustel

Sinilillekampaania toetab Tuhamäele suusakelgu ostmist

Vastlapäeval, 21. veebruaril kohtus Eesti Paralümpiakomitee koos vabatahtlike huvilistega Kiviõli Seikluskeskuses sealsete instruktorite Ene ja Peetriga ning lätlasest suusakelgu instruktori Davisega. Kohtumise eesmärgiks oli tutvustada ja testida suusakelku ning arendada mõtteid sellest, kuidas ka Eesti huvilised saaksid tulevikus suusakelguga kihutades talverõõme nautida.

Lahendus selleks sündis kiiremini kui keegi oleks julgenud unistada! Nimelt otsustasid heategevuslikku Sinilillekampaaniat läbi viivad MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse algatada sobiliku suusakelgu soetamise jaoks annetuste kogumise. Sinilillekampaania toimub 1. – 30. aprill. Senikaua saab Kiviõli Seikluskeskuses liugu lasta Lätist laenatud kelguga, mis peaks lähipäevil kohale jõudma.

Vaata lisaks: https://annameau.ee/

Suur-suur tänu vastlapäeva panustamast: Ene McLaughlin (Sepp), Peeter Sepp, Jelena Pipper, Rea Kukk, Villu Tamtik, Raigo Roots, Jarmo Roots, Tõnu Valdmaa ja Seikluskeskuse tiim!

Pilte ja videoid päevast: https://drive.google.com/drive/folders/1z4VkHty-tmGG6bd0n6IiCXB0QJ59UguU

Eesti Olümpiakomitee tunnustas 2022. aasta medaliste

Eesti Olümpiakomitee tunnustas Tallinna Hiltoni hotellis pidulikul tänuvastuvõtul 2022. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt täiskasvanute seas medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid. Teiste hulgas pälvisid tänukirja ka tublid parasportlased.

EOK president Urmas Sõõrumaa rõhutas oma kõnes, et mullu võitsid ainuüksi maailmameistrivõistlustel kuldmedali 43 Eesti sportlast. Kokku tähistas mullust medalivõitu 204 sportlast.

Loe lähemalt: https://www.paralympic.ee/et/eesti-olumpiakomitee-tunnustas-2022-aasta-medaliste

Eesti Paralümpiakomitee korraldas spordi ligipääsetavuse seminari

Sõbrapäeval, 14. veebruaril toimus Nõmme Gümnaasiumi spordihoones spordi ligipääsetavuse seminar, mille viis läbi sakslasest koolitaja Jochen Kemmer. Avasõnad laususid kultuuriminister Piret Hartman ja Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm.

Ettevõtmine kandis head vilja! Aitäh kõikidele osalejatele!

Loe lähemalt: https://www.paralympic.ee/et/eesti-paralumpiakomitee-korraldas-spordi-ligipaasetavuse-seminari

Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustele registreerus 45 sportlast, konkurentsi pakkusid lätlased

Eesti parakergejõustiku talvisted meistrivõistlused toimusid neljapäeval, 23. veebruaril Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis. Võistlustele registeerus 45 sportlast, kohalikele tipptegijatele pakkusid väärt konkurentsi külalised Lätist.

Võistluste avasõnad ütles EPK president Monika Haukanõmm, medalid riputas kaela EPK juhatuse liige Rainer Vakra.

Käesoleval aastal tähistab Eesti Olümpiakomitee oma 100. sünnipäeva ning selle tähistamiseks said medalivõitjad kaela EOK 100 juubelimedalid.

Kõik võistlustulemused on leitavad EPK spordisündmuste kalendrist: https://www.paralympic.ee/et/suendmustekalender?bwiaction=events&bwiid=13317

Tartus toimus erivajadustega inimeste ujumisvõistlus Anna Hoogu

18. veebruaril toimus Tartus, Aura veekeskuses 15. korda erivajadustega inimestele suunatud ujumisvõistlus Anna Hoogu.

Võistluse eestvedaja, korraldaja ja taganttorkija on TUK-i treener Marge Kõrkjas. Marge on ujumisega tegelenud juba väiksest peale ning tema tulemuste nimekiri on muljetavaldav: paraolümpiamängudel 7 medalit: 2 kulda, 4 hõbedat ja 1 pronks; nägemispuudega sportlaste MM-il saanud 5 kulda, 6 hõbedat ja 3 pronksi; mitmekordne Eesti meister; 50 m vabaltujumise Euroopa rekordid 1996, 2000 ja 2004. aastal.

"Miks ma seda teen? Ma tunnen, et see on vähim, mida ma teha saan paraujumise populariseerimiseks. Ehk on see ka minu tagasihoidlik panus tõstmaks erivajadustega inimeste liikumisaktiivsust. Tagasisidest tean, et see võistlus on paljude ujujate seas väga oodatud ja see on ju ainult hea tunnustus võistlusele,” tunnistas Kõrkjas.

Loe lisaks: https://tuksport.ee/anna-hoogu-igauks-vaarib-voimalust/

Ülevaade murdmaasuusataja Hans Teearu tegemistest

28. jaanuaril toimunud 37. Viru Maratonil (Estoloppet 2023) saavutas 32 km distantsil 8. koha ajaga 01:15.07.

11. veebruaril toimunud 45. Alutaguse Maratonil (Estoloppet 2023) saavutas 43 km distantsil 8. koha ajaga 02:14.34.

19. veebruaril toimunud 49. Tartu Maratonil (Estoloppet 2023) saavutas 63 km distantsil 12. koha ajaga 03:21.03.

25. veebruaril toimunud 25. Tallinna Suusamaratonil saavutas 38 km distantsil 13. koha ajaga 01:40.25.

26. veebruaril toimunud Finlandia-Hiihtol saavutas 62 km distantsil 22. koha (13. koha meeste klassis) ajaga 02:43.16.

Hans Teearu treener on Kalju Ojaste ja sportlast saadab Karl Teearu.

EIL bowlingu võiitkondlikud meistrivõistlused võitis Võru RTK esindus Ummamuudu

17. veebruaril toimusid Eesti Invaspordi Liidu bowlingu võistkondlikud meistrivõistlused. Mängiti kolmes linnas: Tallinnas, Tartus ja Narvas. Osales 21 kolmeliikmelist võistkonda. Absoluutarvestus tuli esikohale 855 punktiga Võru RTK võistkond Ummamuudu koosseisus Tõnu Haga, Peeter Zirk ja Väino Marjak. Teise koha saavutas 822 punktiga Tallinn I võistkond (Ahti Tiesel, Vaalu Lilbok, Rauno Annama) ja kolmanda koha Narva võistkond 641 punktiga (Eduard Konovalkin, Randu Rutov, Sergei Veselov).

Tulekul on boccia individuaalsed ja võistkondlikud meistrivõistlused

11. märtsil toimuvad Paide Spordikeskuses boccia individuaalsed meistrivõistlused. Eelregistreerimine kuni 7.märtsini aadressil eil@eil.ee 

1. aprillil toimuvad Elva Spordikeskuses boccia võistkondlikud meistrivõistlused. Eelregistreerimine kuni 28.märtsini aadressil eil@eil.ee

EPK sai rahastuse Erasmus+ projektile

EPK sai rahastuse Erasmus+ projektile "Läbi paraspordi maailma - planeeri, osale ja õpi“.

DiscoverEU on Erasmus+ programmi tegevus, mis annab 18-aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada. EPK projekti eesmärk on pakkuda võimalust just erivajadustega noortele avastamaks Euroopat läbi liikumisharrastuse ja spordi.

Lisainfo DiscoverEU kohta: https://euroopanoored.eu/taotlemine/erasmus/discovereu/

Ootame osalema puudega noori, kes on 18- aastased perioodil 1. juuni 2023 – 30. november 2024. Usume, et läbi selliste projektide on erivajadustega noortel võimalik osaleda nii spordilaagris, mõnel võistlusel kui ka erinevatel koolitustel vms põnevatel spordi- ja/või liikumisharrastuse sündmustel, mis avardab silmaringi ning läbi mille on võimalus leida endale uusi sõpru ja/või meeldiv liikumisharrastus.

Lisainfo: Kaia Kollo, kaia@paralympic.ee

OLULINE INFO

Palume kõikidel liikmetel ja paraspordisõpradel aegsasti anda teada 2023. aastal planeeritavatest paraspordisündmustest ning võimalusel need kanda EPK kalendrisse. EPK kodulehel on juhised, kuidas oma sündmus kalendrisse lisada.
Info: kaia@paralympic.ee

Info sportimisvõimaluste kohta

Sportimisvõimaluste kohta on üleval info EPK kodulehel. Palun vaadake üle oma organisatsiooni info, et saaksime seda huvilistele jagada.

Eesti Paralümpiakomitee kuukiri ilmub iga kuu viiendal päeval (juhul kui viies kuupäev langeb nädalavahetusele või riiklikule tähtpäevale, siis esimesel järgneval tööpäeval). Palun Teil oma tegemistest ja teadetest, mida soovite kuukirjas avaldada, teada anda iga kuu kolmandaks kuupäevaks meiliaadressil indrek@paralympic.ee

Parimate soovidega
Indrek Petersoo
EPK kommunikatsioonijuht