EPK infokiri - mai 2023

05.05.2023

Tere head sõbrad!

Päike paistab, linnud laulavad ja kevad on käes! Ka Eesti paraspordikogukonnas toimus jürikuus mõnus askeldamine nii väljakutel, sprdisaalides kui nende kõrval.

Olulised kuupäevad

Eesti Paralümpiakomitee üldkoosolek toimub 23. mail kell 11:00 Tallinna puuetega inimeste tegevuskeskuse (TPIK) saalis (Endla 59).

Eesti Invaspordi Liidu aastakoosolek toimub 11. mail algusega kell 11:00 Tallinna PIK saalis Endla 59.

Annetuskeskkond noorte ja alustavate parasportlaste toetuseks on avatud kuni 10. maini

Kevadisel koolivaheajal toimus Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, mis kutsus kõiki inimesi liikuma ning samuti parasportlasi toetama.

Ehkki liikumisväljakutse on tänaseks edukalt finišisse jõudnud, püsib Eesti Paralümpiakomitee lehel olev annetuste alamleht noorte ja alustavate parasportlaste toetuseks avatuna veel kuni 10. maini.

Seekord on stipendiaatideks tantsija Matvey Serednitskiy, ujujad Keira Rattur ja Robin Liksor, kergejõustiklane Remy Märtson, purjetamise võistkond ja Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi. 
 
Tublisid tegijaid saab toetada aadressil www.paralympic.ee/et/annetused

Juul ja Juursalu jõudsid pararatturite MK-etapil kümne parima hulka

Itaalias, Maniago linnas peetud pararatturite MK-etapil pääsesid WC5 klassis kümne parema hulka nii Mari-Liis Juul kui Laura-Liis Juursalu. Võistlustules olid ka Anre Nõmme (MC4) ja Janno Lepik (MH5).

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/juul-ja-juursalu-joudsid-pararatturite-mk-etapil-kumne-parima-hulka

Jelena Pipper võitis parajõutõstmise MK-etapli Tbilisis eskoha

Jelena Pipper osales nädalavahetusel parajõutõstmise Tbilisi World Cup võistlustel, kus püstitas uue isikliku rekordi ja pälvis kaks esikohta. Naiste 73 kg kategoorias võistelnud Pipper tõstis esimesel katsel 60 kg ja teisel katsel uut isiklikku tippmarki tähistanud 65 kg. Kolmandal katsel proovis Pipper tõsta 68 kg, kuid see raskus jäi alistamata.

Pipper võitis kuldmedali nii üld- kui legendide arvestuses, edestades Larisa Marinenkovat (Moldova) ja Nino Sabashvilit (Gruusia). Parima tõste arvestuses oli Pipper mõlemas kategoorias teine.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/jelena-pipper-voitis-parajoutostmise-mk-etapli-tbilisis-eskoha

Entoni Pašun osales Coventry Spring Meet kergejõustikuvõistlustel neljal võistlusalal

Parakergejõustiklane Entoni Pašun osales Inglismaal toimunud Coventry Spring Meet kergejõustikuvõistlustel neljal võistlusalal. 100m eeljooksus oli Pašuni aeg 16,10 ning finaalis 16,49. 200m jooksus läbis ta raja ajaga 34,06. Kuulitõukes sai ta tulemuseks 4.50 ning kaugushüppes 3.09, mõlemal alal osales ta esmakordselt.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/entoni-pasun-osales-coventry-spring-meet-kergejoustikuvoistlustel-neljal-voistlusalal

Serednitskiy ja Baranova osalesid rahvusvahelistel paratantsu võistlustel Amstelveenis

Eesti ratastoolitantsijad Matvei Serednitskiy ja Alevtina Baranova osalesid Amstelveenis toimunud rahvusvahelistel paratantsu võistlustel ning jõudsid kõigis kolmes kategoorias finaali.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/matvei-serednitskiy-ja-alevtina-baranova-osalesid-rahvusvahelistel-paratantsu-voistlustel-amstelveenis

Bowlingurajal olid võidukad Zirk, Maisla, Assor ja Hendrikson
 
14.-15. aprillil toimusid bowlingu individuaalsed MV liikumispuudega inimestele.

Võidukateks osutusid meeste A-klassis Peeter Zirk (Võru RTK) 331 punktiga, naiste A-klassis Eva Maisla (Tõrva PIL) 290 punktiga, meeste B-klassis Urmas Assor (Tartu LPIÜ) 207 punktiga ja naiste B-klassis Maire Hendrikson (Tartu LPIÜ) 112 punktiga.

Ratastoolitennististid osalesid turniiril Leedus

Ratastoolitennisistid Jaano Kraav ja Mait Mätas osalesid 20.-23.04 Lithuanian Open 2023 turniiril Vilniuses. Quad klassis jäi Jaano Kraavi tulemuseks lohutusringi võit ning teine koht paarismängudes koos Iisraeli sportlasega. Mait Mätas jõudis Open klassi lohutusringis poolfinaali.

Elektriratastooli saalihoki võistkond lõpetas hooaja Soome II liigas

Elektriratastooli saalihoki võistkond osales hooajal 2022/2023 Soome II liigas, kus viimasel etapil 21.-23. aprillil saavutati kokkuvõttes II koht. Jako Stein sai parima T-stickiga mängija tiitli.

Hooaja ülevaade: https://www.facebook.com/ertsaalihoki

Hans Teearu sai Eesti meistrivõistlustel kaheksanda koha

Hans Teearu sai Haanjas peetud Eesti meistrivõistlustel murdmaasuustamises oma senise karjääri parima, kaheksanda koha. Sõideti 50 km klassikalises stiilis.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/hans-teearu-sai-eesti-meistrivoistlustel-murdmaasuusatamises-kaheksanda-koha

Parasportlased osalesid aktiivselt valge kaardi päeva üleskutses

Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsus Eesti spordirahvas 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #üheskoos kõiki eestimaalasi liikuma. Üleskutsega liitusid ka mitmed Eesti parasportlased eesotses Egert Jõesaare ja Matz Topkiniga.

Vaadake lähemalt: https://www.facebook.com/paralympicsestonia

Selgusid Liikumisaasta 2023 projektikonkursi toetuse saajad

Eesti Paralümpiakomitee väljakuulutatud Liikumisaasta 2023 projektikonkursil pälvisid toetuse seitse projekti.

Loe lähemalt: https://www.paralympic.ee/et/selgusid-liikumisaasta-2023-projektikonkursi-toetuse-saajad

Tõelised Võitjad ootavad kuulama

Kutsume Teid kuulama Eesti Paralümpiakomitee ja Õhtulehe koostöös valmiva paraspordi podcasti Tõelised Võitjad nelja senivalminud osa. 

Kuulake saateid siit: https://www.ohtuleht.ee/teemalehed/toelised-voitjad

Pühapäeval toimub heategevusliku jooks Wings for Life World Run
 
7. mail algusega kell 14 toimub juba kümnendat korda heategevuslik jooks Wings for Life World Run, mis toimub nii läbi spetsiaalse äpi kui ka ühisstardiga Tallinnas Kalevi keskstaadionil. Jooksuga kogutakse raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste leidmiseks. Jooksuvõistluse algatas Wings for Life fond, mis tänaseks on toetanud üle 200 teadusprojekti 19 riigis.
 
Vaata lisaks: https://www.facebook.com/events/1238647120388103/
 
Maikuu võistlused

Maikuus toimuvad pararatturite MK-etapid 4.-7. maini Belgias, Oostendes ja 24.-29. mail USA-s Huntsville’s. Osalevad Mari-Liis Juul, Janno Lepik ja Anre Nõmme.

6.- 7. maini toimub Tallinnas 34. Istevõrkpalliturniir. Samal ajal toimub ka Balti liiga Tallinna etapp. Mängitakse Kadrioru Saksa Gümnaasiumi spordisaalis.

7.mail toimuvad Võru Spordikeskuses paarisboccia karikavõistlused.

21.mail toimub Tallink tennisekeskuses algusega kell 12 ratastoolitennise turniir.

Egert Jõesaar osaleb 23.-25.maini kergejõustiku Grand Prix etapil Šveitsis.

Ratastoolitennisistid osalevad turniiridel Türgis ja Poolas: Urmo Voogla osaleb mai keskel kahel turniiril Antalyas ja Jaano Kraav osaleb mai lõpus turniiridel Plock’is.

Ootame kaasa aitama ja oma tegevust tutvustama!

13. juuni toimub Võrus suur Olümpiapäev. Osaleb ka Eesti Paralümpiakomitee. Sellega seoses ootame paraspordi eestvedajaid ja entusiaste tutvustama oma paraspordialasid ja puudega inimeste liikumisharrastuse võimalusi.
Täpsem info: Kaia Kollo, kaia@paralympic.ee, 5263683
 
30. juuni toimub Liikumisaasta päev Tartus 2023 Autovabaduse puiesteel. Üles seatakse paraspordi ala, kuhu ootame klubisid ja paraspordi eestvedajaid tutvustama erinevaid alasid.
Täpsem info: Kaia Kollo, kaia@paralympic.ee, 5263683
 
Ootame osalema!

18.-21. mai
Parasportlik nädalalõpp Käärikul noortele. Veel mõned vabad kohad.
 
21. mai
Pärnumaa MV ja Saarde valla lahtised MV klassikalises lamades surumises.
 
26. mai
Eesti meistrivõistlused parakergejõustikus 2023, Tartu.

OLULINE INFO

Palume kõikidel liikmetel ja paraspordisõpradel aegsasti anda teada 2023. aastal planeeritavatest paraspordisündmustest ning võimalusel need kanda EPK kalendrisse. EPK kodulehel on juhised, kuidas oma sündmus kalendrisse lisada.
Info: kaia@paralympic.ee

Info sportimisvõimaluste kohta
Sportimisvõimaluste kohta on üleval info EPK kodulehel. Palun vaadake üle oma organisatsiooni info, et saaksime seda huvilistele jagada.

Eesti Paralümpiakomitee kuukiri ilmub iga kuu viiendal päeval (juhul kui viies kuupäev langeb nädalavahetusele või riiklikule tähtpäevale, siis esimesel järgneval tööpäeval). Palun Teil oma tegemistest ja teadetest, mida soovite kuukirjas avaldada, teada anda iga kuu kolmandaks kuupäevaks meiliaadressil indrek@paralympic.ee

Ilusat kevade jätku!

Parimate soovidega
Indrek Petersoo
EPK kommunikatsioonijuht